Tygodnik DB2010

Wszystkich Świętych – zmiany w ruchu

Zmiany w organizacji ruchu kołowego w okolicach wałbrzyskich cmentarzy oraz zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej mają ułatwić dostęp do nekropolii w zbliżający się świąteczny weekend. W Świdnicy 1 listopada komunikacja miejska będzie bezpłatna.

Cmentarz

 

 

 

 

 

 

W związku z dużym natężeniem ruchu w okolicach wałbrzyskich nekropolii wprowadzone zostaną następujące rozwiązania:

1. ul. Bema – utworzony parking po lewej stronie ulicy (jadąc od strony ul. Wańkowicza).

2. ul. Cmentarna – czasowy zakaz zatrzymywania się po obu stronach ulicy.

3. ul. Piaskowa – czasowy zakaz zatrzymywania się po obu stronach ulicy plus wariant zamknięcia ulicy dla ruchu.

4. ul. Moniuszki – czasowy zakaz zatrzymywania się po prawej stronie ulicy jadąc w stronę ul. Sikorskiego.

5. ul Poznańska – ulicą jednokierunkową – jadąc od ul. Internatowej w stronę sklepu Biedronka. Czasowe utworzenie parkingu po prawej stronie drogi oraz zakaz zatrzymywania się po lewej stronie drogi.

6. ul. Przemysłowa – zamknięcie ulicy dla ruchu z wyłączeniem TAXI, zaopatrzenia na czas rozładunku, mieszkańców i służb miejskich. Ponadto ulica Przemysłowa w okresie Wszystkich Świętych będzie drogą jednokierunkową jadąc od strony Pl. na Rozdrożu w stronę ul. Sikorskiego, czasowe utworzenie zakazu zatrzymywania się po obu stronach drogi.

7. ul. Sikorskiego – utworzenie parkingów na odcinku od łącznicy w kierunku Sobięcina (jadąc od Pl. Grunwaldzkiego) do skrzyżowania z ul. Przemysłową i Beethovena na obu pasach po prawej stronie jezdni oraz utworzenie zakazu zatrzymywania się po lewej stronie jezdni. W dniach od 31 października do 01 listopada autobus linii nr 15 nie będzie kursował ulicą Beethovena (brak możliwości lewoskrętu).

8. ul. Wyszyńskiego – czasowe utworzenie zakazu zatrzymywania się po prawej stronie drogi od skrzyżowania z ul. Piętnastolecia do skrzyżowania z ul. Broniewskiego jadąc w kierunku ul. Broniewskiego.

9. ul. Żeromskiego ul. Wańkowicza – utworzenie parkingu po prawej stronie drogi jadąc w kierunku ul. Andersa od skrzyżowania z ul. Bema do skrzyżowania z ul. Dubois, utworzenie zakazu zatrzymywania się po lewej stronie drogi jadąc w kierunku ul. Andersa oraz utworzenie zakazu zatrzymywania się po prawej stronie drogi na odcinku od skrzyżowania z ul. Chałubińskiego do skrzyżowania z ul. Bema.

Dział Komunikacji Zbiorowej Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu informuje, że 1 listopada 2015 roku autobusy komunikacji miejskiej kursować będą według rozkładów jazdy ważnych w soboty, z wyjątkiem linii nr 4, która kursować będzie według specjalnego rozkładu jazdy (również w sobotę 31 października).

– Z powodu remontu ul. Sikorskiego i zmiany organizacji ruchu w tym rejonie, autobusy linii nr 15 nie będą obsługiwać w dniach 31.10-1.11 ulicy Beethovena – dodają pracownicy ZDKiUM w Wałbrzychu.

Tymczasem w świąteczną niedzielę komunikacja miejska w Świdnicy będzie bezpłatna.

– 1 listopada każdemu przysługuje uprawnienie do bezpłatnych przejazdów środkami transportu miejskiego. W okresie Wszystkich Świętych natężenie ruchu jest bardzo duże, dlatego też prosimy odwiedzających cmentarze o skorzystanie w tym dniu z komunikacji miejskiej – apeluje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

(RED)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej