Tygodnik DB2010

Odpowiednie miejsce na biznes

W Gminie Kłodzko, na terenie objętym Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną, rozpoczęła działalność firma Kayser Automotiv Systems Polska. Powstała na terenach inwestycyjnych, które zostały włączone do specjalnej strefy ekonomicznej w 2009 roku, ale współpraca z „Invest-Parkiem” rozpoczęła się jeszcze wcześniej. Od samego początku spółka zarządzająca strefą dała się poznać z bardzo dobrej merytorycznej pracy. Współdziałanie wszystkich instytucji samorządowych i zarządu wałbrzyskiej strefy, a także wybudowanie tu przez „Invest-Park” gotowej hali dla przedsiębiorców tworzą odpowiedni klimat dla inwestorów. Pierwsza firma już z tego korzysta. Cieszymy się wszyscy, ale od pierwszego dnia po finalizacji rozmów z firmą Kayser pracujemy nad kolejnymi projektami.

Pozyskanie odpowiednio przygotowanych pracowników w miejscu, w którym działa firma, jest coraz częściej problemem inwestorów. Przewagę Wałbrzycha w konkurencji o inwestora na pewno stanowi nienasycony rynek pracy. Okolice miasta to bardzo atrakcyjne tereny do życia, ale niemała grupa mieszkańców dojeżdża do pracy nawet do miejscowości oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów. Jeśli otrzymają oferty pracy bliżej domu, z pewnością chętnie z tego skorzystają, co pozytywnie wpłynie na ich życie rodzinne. Oczywiście od pracodawcy zależy, czy pozyska tych najlepszych. Pracownicy oczekują stabilniejszych form zatrudnienia, czyli umów na czas nieokreślony zamiast na przykład tygodniowych umów cywilnoprawnych, tak zwanych śmieciówek. Wynagrodzenie także musi mieć związek z jakością świadczonej pracy. Ten pracodawca, który tę tendencję zrozumie, wygra, pozyskując wartościowych ludzi. A tych tu nie brakuje.

Można powiedzieć, że jeśli ktoś szuka dobrego miejsca na biznes, w którym miałby dostęp do potencjalnych pracowników, zaplecze surowcowe i przyjazne otoczenie instytucjonalne – to jest to niewątpliwie Wałbrzych i okolice. A jeśli ktoś chce prowadzić biznes i mieszkać w najpiękniejszym zakątku Europy, to zapraszam…

 

***

Stanisław Longawa

Urodził się 27 kwietnia 1975 roku w Kłodzku, mieszka we wsi Szalejów Dolny w gminie Kłodzko. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W latach 2002-2007 był zastępcą wójta gminy Kłodzko, w latach 2006-2010 radnym Sejmiku Dolnośląskiego, w latach 2009-2010 wicemarszałkiem dolnośląskim. Od 2010 roku jest wójtem gminy Kłodzko.

Jest żonaty i ma dwoje dzieci.

 

piechoc-longaw_0365

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wicepremier Janusz Piechociński i lider listy kandydatów PSL do Sejmu – Stanisław Longawa – lista nr 5, pozycja nr 1

Materiał wyborczy KW PSL

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej