Tygodnik DB2010

Małżonkowie od 70 lat

Helena i Edmund Wiatrowscy z Wałbrzycha niedawno świętowali 70 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Podczas uroczystości w zamku Książ dostojna jubilatka odebrała medale i gratulacje za długoletnie pożycie małżeńskie.

 

– Pradziadek urodził się w 1921 roku w Przybysławiu, a prababcia 1925 roku w Pogorzanach koło Inowrocławia – wyjaśnia Karolina Okoń, prawnuczka Heleny i Edmunda Wiatrowskich. – Ich pierwsze spotkanie miało miejsce w majątku w Kołudzie Wielkiej pod Inowrocławiem. Ślub wzięli w Kołudzie Wielkiej 11 kwietnia 1945 roku. Pradziadek walczył w II wojnie światowej w obronie Polski. Do Wałbrzycha przybyli w 1946 r. jako małżeństwo. Senior rodu przepracował 35 lat w kopalni Victoria, natomiast prababcia wychowała dwie córki: Irenę i Jadwigę.

Państwo Helena i Edmund Wiatrowscy dochowali się  dwóch wnuków i dwóch wnuczek oraz czterech prawnuczek.

– Z okazji ich pięknego jubileuszu prezydent Wałbrzych wręczył pradziadkom order za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznany przez prezydenta RP. Z przyczyn zdrowotnych pradziadka nie było na tej uroczystości, a odznaczenie odebrała tylko prababcia w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Ceremonia odbyła się w zamku Książ w Wałbrzychu, a w zaciszu domowym nasi kochani jubilaci cieszyli się z wyróżnienia, które dostali – dodaje Karolina Okoń.

(RED)

Pradziadkowie

 

 

 

 

 

 

 

 

Helena i Edmund Wiatrowscy z Wałbrzycha niedawno świętowali 70 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej