Tygodnik DB2010

Przyjemne z pożytecznym

W najbliższą sobotę (3.10), w godz. 12.00 – 15.00, na boisku Szkoły Podstawowej nr 5 w wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze odbędzie się festyn „Dbamy o bezpieczeństwo dzieci na drodze”. Wystąpi popularny zespół dla najmłodszych „Centrum Uśmiechu”, na czele z Panem Światełko. Będą też animacje,  konkursy, upominki i darmowy poczęstunek. Wstęp wolny.

 

Festyn organizują Rada Wspólnoty Samorządowej Podgórze w Wałbrzychu, Stowarzyszenie Mieszkańców Podgórza oraz Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. W trakcie imprezy wystąpi zespół Centrum Uśmiechu, znany m.in. z telewizji MiniMini czy letnich tras koncertowych Lata z Radiem. Ich przeboje mają na You Tube nawet po 17 milionów odsłon!

– Do Wałbrzycha przywieziemy ze sobą Pana Światełko, który poprzez piosenki i zabawy przypomni dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drogach itp. Zachęcamy dzieci, aby koniecznie przyszły! Będziemy się razem bawić i uczyć – zapraszają artyści z Centrum Uśmiechu.

Podczas festynu maluchy będą mogły m.in. obejrzeć z bliska wielką ciężarówkę i policyjny radiowóz, straż miejska przywiezie żywą maskotkę Kruka i zapewni dzieciom malowanie buziek. Będą też inne atrakcje, np. upominki od urzędu miasta, wśród nich poprawiające widoczność na drodze odblaski, odbędzie się konkurs „Śmiecioland”. Będzie także darmowa grochówka, wata cukrowa i słodycze.

– Wspólnie z Radą Wspólnoty Samorządowej Podgórze oraz Stowarzyszeniem Mieszkańców Podgórza uznaliśmy, że przypomnienie dzieciom wraz z początkiem roku szkolnego zasad bezpieczeństwa na drodze jest bardzo ważne. Sam jestem rodzicem i uważam, że takiej nauki, która poprawia bezpieczeństwo maluchów, nigdy nie jest dość – mówi Jakub Madej, prezes Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy.

– Tym bardziej, że dni są coraz krótsze, nadejdą opady i mgły ograniczające kierowcom widoczność. A przecież wszystkim nam zależy, aby dzieci zawsze wracały do domów bezpiecznie. Dlatego bardzo dziękujemy szkole podstawowej nr 5, urzędowi miasta, policji, straży miejskiej i wszystkim instytucjom oraz wolontariuszom za  włączenie się do naszej akcji – dodają Wiesław Bielawski, radny i przewodniczący RWS Podgórze oraz Krzysztof Gołosz, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Podgórza.

Na festynie obecny będzie wieloletni radny miejski Jerzy Krzyżowski, od lat działający na rzecz Podgórza. Organizatorzy zachęcają więc rodziców, aby przyszli ze swoimi pociechami, gdyż będzie to też okazja do porozmawiania o problemach dzielnicy.

(RED)

PLAKAT-NET

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej