Tygodnik DB2010

Są pieniądze na Pierwszy Biznes

Kolejnych kilkadziesiąt firm powstanie na terenie województwa dolnośląskiego i lubuskiego, dzięki wsparciu finansowemu, jakie młodym przedsiębiorcom zapewnia rządowy program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”. W ciągu siedmiu miesięcy, z pomocą Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, powstało aż 90 przedsiębiorstw, do których trafiło prawie 6 milionów złotych. Do rozdysponowania FRW otrzymał od Banku Gospodarstwa Krajowego następne 3 mln zł.

jagla fer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Możliwość pozyskania nawet 77 tys. zł niskooprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu mają studenci, absolwenci i osoby bezrobotne. Funkcjonujący już przedsiębiorcy mogą ubiegać się o pożyczkę w wysokości 23 tys. zł na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych.

 

Korzystającym z programu przysługują również cieszące się popularnością bezpłatne szkolenia i doradztwo m.in. z zakresu prawa gospodarczego, księgowości, zarządzania finansami, czy marketingu.

 

– Duże zainteresowanie programem oraz ilość udzielonych już pożyczek świadczą o istniejącej potrzebie wspierania kapitałem wchodzące na rynek firmy – mówi Prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robert Jagła.  – Rządowy program okazał się świetnym pomysłem, ponieważ daje szansę na rozpoczęcie własnej działalności osobom bez doświadczenia ale z realnymi i ciekawymi pomysłami na biznes. Cieszę się, że udało nam się wynegocjować z Bankiem Gospodarstwa Krajowego kolejne 3 mln zł – dodaje.

 

Profile działalności, które do tej pory powstały dzięki programowi, są bardzo różne. Świeżo upieczeni przedsiębiorcy świadczą m.in. usługi fotograficzne, reklamowe, gastronomiczne, hydrauliczne, pośrednictwa finansowego czy treningu sportowego.

 

Najwięcej powstało natomiast sklepów spożywczych i warsztatów samochodowych. Jedną z pierwszy osób, które skorzystały z programu była pani Anna Witek, która dzięki pożyczce otworzyła własny salon piękności.

 

– Zdecydowałam się skorzystać z programu „Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie” przede wszystkim ze względu na bardzo atrakcyjne warunki pożyczki, jak oprocentowanie, okres karencji i czas spłaty. Istotne było dla mnie również to, że nie musiałam zakładać działalności, żeby złożyć wniosek o pożyczkę. Dużym atutem było również wsparcie, jakim Fundusz Regionu Wałbrzyskiego otacza przyszłego przedsiębiorcę, gwarantując jednocześnie minimum formalności, przyjazną atmosferę i ekspresowe tempo obsługi – wyjaśnia właścicielka salonu Anna Witek.

 

Dodatkową korzyścią, jaką otrzymują przyszli przedsiębiorcy uczestniczący w programie, jest m.in. możliwość zdecydowania się na bezpłatną usługę hostingową przez okres 12 miesięcy.

 

Więcej o programie na www.frw.pl.

frw_reklama_485x2762

 

 

 

 

 

 

 

 

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego

ul. Limanowskiego 15

58-300 Wałbrzych

pierwszybiznes@frw.pl, biuro@frw.pl

tel. 74 66 44 810, fax 74 66 44 822

Punkt Konsultacyjny we Wrocławiu

ul. Oławska 4/2

czynny w poniedziałki w godz. 8:00 – 16:00

 

Punkt Konsultacyjny w Świdnicy

Rynek 38

paski_700x110pxl

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej