Tygodnik DB2010

Oceń lub doceń urząd pracy

Ankieterzy działający na zlecenie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy odwiedzą wszystkie urzędy pracy i ich filie w regionie. Wszystko za sprawą specjalnych badań, które mają sprawdzić satysfakcję klientów. A te właśnie ruszyły i potrwają do października 2015 r.

 

Od sierpnia wykwalifikowani ankieterzy prowadzą wywiady z osobami bezrobotnymi i poszukującymi pracy oraz pracodawcami. W sumie w ankiecie weźmie udział 9000 osób w tym 590 pracodawców.

– Cel badania jest oczywisty, chcemy poznać w jaki sposób pracę urzędów pracy postrzegają ich klienci. Dotyczy to nie tylko osób bezrobotnych, ale również samych pracodawców. W maju 2014 r. przeprowadzona została reforma urzędów pracy, które w inny sposób pracują z osobami bezrobotnymi. Nie może więc zabraknąć również pytania, czy te zmiany wyszły na korzyść i oferta urzędów pracy jest właściwa, czy może konieczne są korekty. Rozmowa z ankieterem jest w pełni anonimowa i zajmie zaledwie 10 minut. Myślę, że warto poświęcić ten czas, ponieważ badania posłużą nie tylko do analizy obsługi klientów dolnośląskich urzędów pracy, ale również w wymiarze całego kraju. Ankieta jest bowiem realizowana na wniosek Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej we wszystkich województwach – wyjaśnia Wojciech Murdzek, wicedyrektor ds. rynku pracy i administracji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Klienci urzędów pracy na Dolnym Śląsku zostaną zapytani m.in. o to jakiego wsparcia najczęściej oczekują i czy ono jest dla nich wystarczające. W jaki sposób są obsługiwani, czy pomoc jest dla nich dostępna, czy może mocno ograniczona. Zostanie również postawione pytanie o zaangażowanie pracowników urzędów pracy, ich sposób komunikacji i skuteczność. Badania są prowadzone w formie bezpośredniego, indywidualnego wywiadu, a ankieterzy zostali wyposażeni w specjalne identyfikatory i zaświadczenia.

– Ankiety będą przekazywane do DWUP na bieżąco. Na ich podstawie powstanie raport, który zostanie przekazany do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, który koordynuje badanie w skali Polski. Do końca 2015 r. powstanie raport ogólnopolski, który będzie uwzględniał dane z 16 wojewódzkich urzędów pracy – wyjaśnia Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

(RED)

Plakat PUP

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej