Tygodnik DB2010

Letnia biblioteka

Na placu przed Biblioteką Miejską w Szczawnie- Zdroju pojawiły się stoliki z miejscami dla czytelników. -To rodzaj letniej czytelni, w której można zapoznać się z codzienną prasą i przeglądać tygodniki z bibliotecznej prenumeraty. Wiele osób zatrzymuje się tutaj, by czytać wypożyczone książki i to nierzadko wprost po swoim wyjściu z biblioteki – wyjaśniają pracownicy uzdrowiskowej książnicy.

biblioteka szczawno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowe miejsce cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród kuracjuszy, którzy chętnie tu zasiadają w oczekiwaniu na kolejne zabiegi, by ciekawą lekturą wypełnić sobie czas. W ustawianym codziennie namiocie i pod parasolami do dyspozycji czytelników jest 12 miejsc. Pomyślano też o kąciku dla dzieci. Na regale pod chmurką zawsze coś interesującego dla siebie znajdą też osoby chcące kupić bardzo tanią książkę używaną – i sporo osób z tego korzysta. Całość jest czynna w godzinach pracy biblioteki od 10.00 do 18.00.

– Letnia biblioteka to nasza propozycja na Dni Szczawna-Zdroju, którą postanowiliśmy utrzymać, ponieważ bardzo się spodobała naszym czytelnikom, zauważyliśmy też, że dzięki temu mamy ich dużo więcej – mówi dyrektor placówki Violetta Kasiborska. – Nowy pomysł wysoko oceniają zwłaszcza osoby przyjezdne, od których pracownicy biblioteki usłyszeli, że z letnią czytelnią przygotowaną przed biblioteką miejską spotykają się po raz pierwszy, choć znają już wiele uzdrowisk.

(RED)

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej