Tygodnik DB2010

Ziemniaczane święto

Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach zaprasza wszystkich miłośników kartoflanych potraw oraz doskonałej zabawy na „Biesiadę Ziemniaczaną pod Mniszkiem”, która odbędzie się 29 sierpnia 2015 r. na terenie Centrum Kulturalno – Kongresowego Witold w Boguszowie – Gorcach.

biesiada_ziemniaczana[1]

 

 

 

 

 

– Biesiada ziemniaczana to impreza cykliczna, która na stałe wpisała się w kalendarz przedsięwzięć kulturalnych organizowanych na terenie powiatu wałbrzyskiego i rokrocznie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nieodłącznym elementem biesiady jest konkurs kulinarny o „Statuetkę Mistrza Potrawy Ziemniaczanej”, do którego zgłaszać się mogą wielbiciele dań ziemniaczanych z terenu Dolnego Śląska. Konkurs rozgrywać się będzie w dwóch kategoriach kulinarnych: potrawa na zimno i potrawa na ciepło. W celu rozstrzygnięcia konkursu organizator powoła jury, w którego skład wejdą osoby zawodowo zajmujące się gastronomią oraz samorządowcy z Dolnego Śląska, a także miast partnerskich Boguszowa-Gorc. W związku z organizacją konkursu zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz do wzięcia udziału w kulinarnym przedsięwzięciu – mówią pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach.

Gotową potrawę ziemniaczaną (istnieje możliwość podgrzania potrawy na miejscu) należy przynieść 29 sierpnia 2015 r. do godz. 15:00 (w przypadku zmiany godziny organizator poinformuje o tym telefonicznie). Ocenie podlegać będą walory smakowe, estetyczne i sposób podania (dekoracja potrawy, stołu itp.) prezentowanej potrawy. Dekoracja stołu musi być ukończona przed godziną 15.00 w dniu konkursu. Karty zgłoszenia (oddzielne dla każdej potrawy) należy składać do 17 sierpnia br. (poniedziałek) osobiście w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury lub przesyłać listownie na adres: MBP-CK, pl. Odrodzenia 4, 58 – 370 Boguszów-Gorce. Wszelkich informacji na temat konkursu udziela: Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury, pl. Odrodzenia 4; 58-370 Boguszów-Gorce, tel. 74 844-92-84, fax: 74 844-88-32.

(RED)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej