Czyste drogi

Polecamy10 sierpnia, 2015

Prawie 30 km dróg powiatu wałbrzyskiego zostało pozamiatanych i umytych. Na prośbę władz starostwa specjalny pojazd do czyszczenia asfaltu udostępniła nieodpłatnie spółka Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy.

Zamiatarka-06

 

 

 

 

 

 

– Starostwo poprosiło nas, abyśmy pomogli pozbyć się zanieczyszczeń z zarządzanych przez nich dróg. A że mamy specjalistyczny samochód  i przeszkolonych kierowców, postanowiliśmy posprzątać drogi nieodpłatnie – mówi Romuald Serafin, dyrektor ds. transportu i logistyki w KSS Bartnica.

– Rzeczywiście, poprosiliśmy kopalnię o pomoc w sprzątaniu dróg – potwierdza Krzysztof Kwiatkowski, wicestarosta powiatu wałbrzyskiego. I tłumaczy: – Mycie asfaltu to bardzo ważne przedsięwzięcie. Zimą sypiemy na jezdnie duże ilości piasku. Gdy zrobi się ciepło, piach zalega na poboczach jezdni, stwarzając zagrożenie dla  kierowców, ponieważ utrudnia hamowanie. Jest też niebezpieczny dla rowerzystów. W dodatku przejeżdżające auta wzbijają tumany zalegającego piachu i kurzu, a to, szczególnie w słoneczne dni, utrudnia widoczność. Dlatego czyszczenie asfaltu jest bardzo potrzebne. I cieszy nas, że KSS Bartnica nam w tym pomogła –  dodaje wicestarosta Kwiatkowski.

Należący do kopalni nowoczesny pojazd, posiadający funkcje zamiatania i mycia asfaltu, wyczyścił 30 km dróg w gminie Mieroszów. Zebrane z jezdni zanieczyszczenia trafiły na wysypisko odpadów.

(RED)

Tagi: ,