Tygodnik DB2010

Marylin w Krainie Czarów

Nowopowstała grupa teatralna „Jestem, hej” przygotowuje spektakl pt. „Marylin w Krainie Czarów”. Założycielem grupy jest Adrian Smoleń – uczeń szkoły średniej, pasjonujący się od najmłodszych lat muzyką i teatrem, on sam stworzył scenariusz do swojego pierwszego musicalu.

 

Historia opowiada o Marylin Monroe – wielkiej gwieździe muzyki pop XXI wieku. Rolę Marilyn odrywa Natalia Sumpor – laureatka wałbrzyskiego konkursu „Mam Talent”.

– Zostałam rzucona na głęboką wodę, mając zagrać tak charakterystyczną postać jaką jest Marilyn Monroe. Jest to bardzo trudne zadanie, ale mam nadzieję, że mu podołam. Współpracuję z ludźmi, którzy mnie wspierają i pomagają. Na efekty czekajcie do premiery. Już mogę zdradzić, że będzie to niezapomniane show – mówi Natalia Sumpor.

Główna bohaterka nie radzi sobie ze problemami współczesności, dlatego pewnego dnia przenosi sie do zaczarowanej krainy, do której trafiają ludzie borykający się z życiowymi problemami. Nauczy się tam żyć od nowa, pozna nowych przyjaciół, a przede wszystkim zakocha się. Jednak będzie musiała wrócić do normalnego życia, aby załatwić swoje sprawy. Spektakl przepełniony jest wspaniałym tańcem. Wszystkie układy taneczne stworzone są przez Oliwię Szołtaniak.

– Inspiracje do choreografii czerpię z muzyki. Kiedy słyszę utwór, w głowie tworzę pierwszy obraz układu, charakter i nastrój. Przekazanie emocji w tańcu jest bardzo ważne, dlatego każdy ruch staram się wykonać precyzyjnie i z wyczuciem – mówi Oliwia Szołtaniak.

W grupie najbardziej wyróżniają się także Asia Jagielnicka i Kasia Poliksza.

– Choć nigdy nie miały styczności ze sceną teatralną jestem z nich bardzo dumny – mówi Adrian Smoleń.

Stroje oraz makijaże tworzy Daria Tomalkiewicz – charakteryzatorka w serialu „Czas honoru”. Scenografia do spektaklu jest dziełem Dominiki Rafalskiej – osoby odpowiedzialnej za sprawy techniczne. W spektaklu wykorzystane zostaną największe przeboje ostatnich lat.

Jak potoczą się losy Marilyn? Czy wróci do zaczarowanej krainy i zostanie tam na zawsze?

– Wszystkiego dowiecie się państwo przychodząc na nasz spektakl, który odbędzie się już na przełomie października i listopada. Nasza grupa współpracuje z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury, a opiekunem jest Joanna Kakuba – dodaje Adrian Smoleń.

(RED)

Jestem hej

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa teatralna „Jestem, hej” przygotowuje spektakl pt. „Marylin w Krainie Czarów”.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej