Tygodnik DB2010

Hit sezonu – wakacje w Bułgarii

Wielu mieszkańców naszego regionu i innych części Polski, w poszukiwaniu atrakcyjnego wypoczynku wybiera Bułgarię. – Jest tu wszystko, co jest niezbędne do wypoczynku – zapewnia Robert Świątek, właściciel Biura Podróży Duotravel z Boguszowa Gorc, który od kilku lat organizuje wypoczynek między innymi w Bułgarii.

 

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

Dlaczego Bułgaria?

– Ponieważ tu, w Złotych Piaskach, są doskonałe warunki do wypoczynku – zapewnia Robert Świątek. – Zacznijmy od pogody: przeważnie jest słonecznie i bardzo ciepło. Słońca nie brakuje, co sprzyja aktywności nad wodą. Nasze trzygwiazdkowe hotele Gloria i Dahlia Garden mają do dyspozycji naszych gości baseny kąpielowe zewnętrzne oraz kryte. Poza tym do wspaniałych, piaszczystych plaż jest tylko kilkaset metrów. A tam czeka prawdziwy raj: zawsze ciepła woda w Morzu Czarnym, kąpiele pod czujnym okiem naszego ratownika, mnóstwo miejsca – nie tak jak w Polsce, leżaki, parasole, plażowe bary, boiska do gry w piłkę nożną i siatkówkę. Wypoczynkowi sprzyjają także komfortowo wyposażone pokoje: z klimatyzacją, łazienkami, telewizorami oraz balkonami. Hotelowe kuchnie serwują znakomite posiłki w formie bufetu szwedzkiego, a do dyspozycji gości są także hotelowe bary oferujące między innymi piwo, alkohole, napoje chłodzące, lody, słodycze, kawę z ekspresu – a wszystko to w rewelacyjnych cenach, których próżno szukać nie tylko w polskich kurortach – podkreśla Robert Świątek.

Ale nie samym chlebem i snem człowiek żyje. I nawet w Bułgarii latem nie zawsze świeci słońce…

– Jesteśmy na to przygotowani. Nawet, gdy nie ma słońca, temperatura powietrza wynosi około 25 stopni Celsjusza, co sprzyja różnej aktywności. Nasi goście mogą uczestniczyć w zajęciach zumby na hotelowym tarasie lub w basenie, ale skorzystać z licznych wycieczek krajoznawczych, na przykład do Varny. Tam można podziwiać Muzeum króla Władysława IV Warneńczyka w miejscu krwawej bitwy stoczonej w 1444 roku z Turkami, czy zabytkowe świątynie i monastyr w wapiennej skale. Dla osób lubiących zwiedzanie lista wycieczek jest bardzo długa, ze Stambułem włącznie. Do tego organizujemy rejsy z połowem ryb oraz cieszące się ogromną popularnością wieczory bułgarskie. W ich trakcie można jeść i pić do woli specjały bułgarskiej kuchni, delektując się tak ludową muzyką i tańcami, jak i tańcem w rytm światowych standardów muzyki rozrywkowej. Poza tym w naszych hotelach organizujemy pokazy taneczne i występy lokalnych artystów. Na pewno nikt przez w trakcie pobytu w Złotych Piaskach nie będzie narzekał na nudę. Wszak od ścisłego centrum tego kurortu dzielą nas zaledwie 3 km, a tam czeka wszelkie bogactwo typowych dla takich miejscowości atrakcji: klubów, restauracji, lunaparków, straganów z najróżniejszymi towarami. Sezon wakacyjny w Bułgarii kończy się na początku października, zatem jeśli ktoś jeszcze nie zaplanował wypoczynku ma szansę odwiedzić nas w Złotych Piaskach – zachęca Robert Świątek.

(RED)

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej