Tygodnik DB2010

Oddaj krew!

W ostatnich dniach krew oddawali wałbrzyscy policjanci oraz świebodziczanie. – W szpitalach brakuje krwi, dlatego prosimy o dzielenie się tym bezcennym lekiem – apelują przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

 

Ubiegłotygodniowa zbiórka krwi w Świebodzicach okazała się sporą niespodzianką dla krwiodawców.

– Z powodu awarii systemu informatycznego pobór krwi nie mógł się odbyć w naszym mieście – trzeba było to zrobić w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. RCKiK zaoferowało dowóz świebodziczan do swojego punktu i skorzystało z tej oferty 14 osób – za co należą im się serdeczne podziękowania. Przygotowana na akcję nagroda-niespodzianka, ufundowana przez firmę Famalen, zostanie rozlosowana podczas najbliższej akcji stacjonarnej – czyli we wrześniu. Jest nią wysokiej klasy drukarka. RCKiK przeprasza za zaistniałe utrudnienia – wyjaśnia Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

O tym, że najcenniejszym darem życia jest podzielenie się własną krwią z potrzebującymi, najlepiej wiedzą policjanci, którzy codziennie narażają swoje zdrowie i życie. I dlatego policjanci z I Komisariatu w Wałbrzychu zorganizowali akcję oddawania krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

– Postanowili nieść pomoc innym. Oddali kilka litrów krwi, która zwłaszcza teraz w okresie wakacji jest bardzo potrzebna. Pozyskana krew na pewno służyć będzie tym, którzy jej najbardziej potrzebują w wałbrzyskich lecznicach. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na potrzeby drugiego człowieka. Funkcjonariusze zapewnili, że to nie była jedyna z ich strony inicjatywa. Podkreślili, że nie tylko dbają o bezpieczeństwo ludzi, ale również oddając krew chcą przyczynić się do ratowania ludzkiego życia – mówi starszy aspirant Joanna Żygłowicz, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

Przypominamy, że Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi I stopnia, czyli kobieta po oddaniu 15 litrów krwi i mężczyzna po oddaniu 18 litrów krwi mogą w Wałbrzychu jeździć za darmo komunikacją miejską!

– W razie kontroli należy pokazać legitymację ZHDK I stopnia i dokument ze zdjęciem. Krwiodawcom jadącym oddać krew do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu przysługuje zwrot kosztów za bilet. Można odebrać go w rejestracji po przedłożeniu skasowanego wcześniej biletu. Krwiodawcy po oddaniu krwi wracają za darmo komunikacją miejską na trasie punkt krwiodawstwa – miejsce zamieszkania. W razie kontroli należy pokazać dokument ze zdjęciem i poświadczenie o oddaniu krwi w dniu przejazdu. Krew można oddać w Wałbrzychu od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 -13.30 oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach 8.00 – 12.00 – wyjaśnia Teresa Kamińska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

(RED)

 krew swiebodzice 2

 

 

 

 

 

 

Świebodziczanie, by oddać krew, musieli przyjechać do Wałbrzycha.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej