Tygodnik DB2010

XIII Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu

Relaks i rekreacja czy wyzwanie i rywalizacja? Po co wybierać, gdy można mieć jedno i drugie. Wystarczy przyjechać na Stację PKP w Jugowicach koło Walimia. Już po raz XIII Sowiogórskie Bractwo Kolejowe i Gmina Walim zapraszają na Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu czyli Push-Pull Party Jugowice 2015. Na dwa dni – 18 i 19 lipca – Jugowice zamienią się w polską stolicę drezyn.

drezyny-banner

 

 

 

 

 

– Co najważniejsze, będzie można oglądać różne konstrukcje i przejechać się fragmentem linii 285. Jednej z najbardziej malowniczych linii kolejowych w Polsce. Będzie w czym wybierać, ponieważ na stacji pojawią się zarówno drezyny ręczne czy drezyny o napędzie rowerowym, ale i cięższe konstrukcje – cieszące się dużą popularnością – składy spalinowe. Te kursować będą po około dwukilometrowym odcinku linii, przez panoramy i wiadukty na dwóch oddzielnych trasach – powyżej i poniżej stacji. Imprezę tradycyjnie podzieliliśmy na dwa dni. W sobotę (18.07), rozegramy zawody w parach na drezynie ręcznej. Przed uczestnikami do przejechania odcinek 2x200m (tam i z powrotem), po jednym z torów na stacji. Rywalizacja będzie podzielona na kategorie. Najlepsi z każdej kategorii otrzymają nagrody i upominki. Zapisy w biurze zawodów, od godziny 10.00. W niedzielę (19.07), nowość! Po raz pierwszy w historii – zawody dla prawdziwych twardzieli. Do rywalizacji zaprosimy tylko 20 drużyn. Każda musi liczyć 4 pełnoletnie osoby. Przed nimi nie lada wyzwanie. Podjazd na stację, z wiaduktu w Jugowicach. W sumie, górski odcinek liczący 1100m! Zapisy w biurze zawodów, od godziny 10.00. Przez cały czas trwania zawodów, równolegle będzie można korzystać z przejazdów rekreacyjnych. Zarówno drezynami ręcznymi jak i składami spalinowymi. To jednak nie wszystko. Gmina Walim jak co roku przygotowuje szereg atrakcji dodatkowych. Wśród nich zumba na torach, program artystyczny grupy Offbeat, a dla najmłodszych zabawy przygotowane przez Teatr Humoru Igraszka. Nie zabraknie również stoisk z gastronomią – zapewniają organizatorzy.

Więcej informacji oraz szczegółowy program na stronie: www.drezyny.org. Bieżące informacje i aktualności na: www.fb.com/SowiogorskieBractwoKolejowe.

 

Program:

 

Sobota:

GODZ. 10.00 – zawody w kategorii VIP

godz. 11.00 – 18.00 – jazdy rekreacyjne drezynami + zawody w 4 kategoriach OPEN, KOBIETY, DZIECI I RODZINNA

 

Niedziela

godz. 100. – 18.. – jazdy rekreacyjne drezynami

11.00 – 17.00 zawody specjalne – kategoria TWARDZIELE (4 OSOBOWE DRUŻYNY) – PO RAZ PIERWSZY W HISTORII MISTRZOSTW.

 

Program na scenie:

Sobota:

11:00 Oficjalne rozpoczęcie

12:15-13:30 ZUMBA na torach

14:00-15:15 Szalone Drezyny wykonaniu Teatru Humoru Igraszka – program dla dzieci

15:30-19:00 Program artystyczny grupy OFFbeat warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych warsztaty Afro-dance pokaz tańca afrykańskiego

19:00-20:00 koncert Zespół muzycznego Offbeat

20:00-24:00 Zespól muzyczny 100 %

 

Niedziela:

12:00 Program artystyczny grupy OFFbeat warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych warsztaty Afro-dance pokaz tańca afrykańskiego

17:00 Koncert Zespół muzycznego Offbeat Dodatkowo: Prezentacja łączności radiowych – Klub Krótkofalowców. Dmuchana zjeżdżalnia Bajkozja, kule wodne i dmuchany plac zabaw UFO i trampolina. Przejażdżki bryczką dla najmłodszych (14:00 – 18:00 – sobota, bezpłatnie)

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej