Tygodnik DB2010

Uwaga! Zamkną drogę

W związku z prowadzonymi pracami przy budowie obwodnicy Czarnego Boru, Urząd Gminy w Czarnym Borze informuje, że od 16 lipca br. planowane jest częściowe zamknięcie drogi powiatowej nr 3366D na odcinku ulicy Wałbrzyskiej.  Zgodnie z tymczasową organizacją ruchu, objazdy do Boguszowa – Gorc  zostaną poprowadzone ul. XXX Lecia PRL oraz drogą wojewódzką nr 367.

zamkniecie_drogi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach realizacji zadania powstanie ponad 1 km nowej drogi oraz przebudowany zostanie fragment drogi powiatowej, zostanie wykonana warstwa ok. 8 500 m2 z masy asfaltowej. Całość II etapu budowy obwodnicy szacuje się na około 4 600 000 zł brutto.

Wykonawcą inwestycji wyłonionym w drodze przetargu została firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. z Wrocławia. Drugim, bardzo ważnym partnerem i wykonawcą tego zadania jest Kopalnia Melafiru w Czarnym Borze. Wykonują oni prace na wartość około 1 300 000,00 zł brutto. Inwestycja sfinansowana będzie z trzech źródeł: Powiat Wałbrzyski – 300 000 zł, Urząd Marszałkowski z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – II Etap Bezpieczeństwo -Dostępność Rozwój- 50% wartości inwestycji, a pozostałe środki z budżetu gminy Czarny Bór.

W 2014r. zakończono I etap budowy obwodnicy, który obejmował remont mostu oraz przebudowę drogi nr 3366D o długości 864m. Ta inwestycja została zrealizowana wspólnie z powiatem wałbrzyskim.

(RED)

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej