Tygodnik DB2010

Gdzie nad wodę?

Osoby szukające ochłody w upalne dni mogą skorzystać z dwóch otwartych i strzeżonych kąpielisk w powiecie wałbrzyskim: w Głuszycy i Zagórzu Śląskim oraz jednego w Świebodzicach.

basen gluszyca

 

 

 

 

 

 

 

Od pierwszego weekendu lipca na jeziorze Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim można korzystać z miejsca przeznaczonego do plażowania i do kąpieli. Przy ul. Wodnej udostępnione zostało kąpielisko „Słoneczne”. Miejsce wykorzystywane do kąpieli strzeżone jest przez Wałbrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w każdy piątek, sobotę i niedzielę w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp na plażę bezpłatny.

Basen przy ul. Dolnej w Głuszycy w czasie wakacji basen będzie czynny codziennie w godz. od 10.00 do 18.00. Kompleks składa się z 3 niecek – z dużego i średniego basenu oraz z brodzika. Nad bezpieczeństwem odpoczywających nad wodą czuwają w czasie całego sezonu wakacyjnego ratownicy wałbrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego. Restauracja „Gościniec Sudecki” prowadzi na terenie basenu punkt gastronomiczny z ciepłymi posiłkami, słodyczami, lodami i chłodnymi napojami. Dodatkowo przy obiekcie znajdują się boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Cena biletu normalnego wynosi 7 zł, biletu ulgowego 3,5 zł. Dla posiadaczy Kart Dużej Rodziny wstęp na basen – 1zł od osoby, natomiast grupy zorganizowane powyżej 12 osób płacą po 2,5 zł za osobę. Wprowadzono również karnety 7-dniowe w cenie 36 zł normalny i 18 zł ulgowy. Wszelkich szczegółowych informacji związanych z funkcjonowaniem basenu udzielają pracownicy Centrum Kultury-MBP w Głuszycy, ul. Grunwaldzka 26, tel. 74 84 56 334.

OSiR Świebodzice zaprasza nie tylko dzieci i młodzież do korzystania ze swoich obiektów przez całe wakacje. Uczniowie ze Świebodzic, za okazaniem legitymacji, mogą korzystać po preferencyjnych cenach z Wodnego Centrum Rekreacji czyli krytej pływalni – do godz. 14:00 wstęp kosztuje 2 zł za godzinę. Bilet ulgowy na basen odkryty przy ul. Rekreacyjnej to 3 zł, a w przypadku grup zorganizowanych 2 zł. Jest także oferta dla dorosłych, którzy chcieliby po pracy wpaść i ochłodzić się w basenie. Od godz. 16:00 mogą korzystać z biletu ulgowego.

(RED)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej