Tygodnik DB2010

Wycięli cisy

Nieznani sprawcy ścięli cisy w Sokołowsku. – Prosimy świadków tego zdarzenia o informacje mogące przyczynić się do przyspieszenia wykrycia sprawców tej dewastacji – apeluje Lidia Turkowicz, sołtys Sokołowska.

 

– Na terenie Sokołowska doszło do bezprecedensowej dewastacji krzewów, będących pod ścisłą ochroną w naszym kraju. Koło budynku biblioteki, na przeciwko zakładu pogrzebowego, nieznani dotychczas sprawcy wycięli bezprawnie cisy rosnące tam od dziesięcioleci. Mamy nadzieję, że sprawcy zostaną ukarani i dlatego też prosimy świadków tego zdarzenia o informacje mogące przyczynić się do przyspieszenia wykrycia sprawców tej dewastacji. Szkoda, że sami dewastujemy swoją wieś, zamiast o nią dbać! O zaistniałej sytuacji zostaną poinformowane odpowiednie służby gminne i powiatowe odpowiedzialne za ochronę środowiska – poinformowała nas Lidia Turkowicz, sołtys Sokołowska.

Zapytaliśmy burmistrza Mieroszowa, czy ktokolwiek zwracał się do Urzędu Miejskiego w Mieroszowie z wnioskiem o wycięcie cisów w Sokołowsku.

– Nikt nie występował o zgodę na wycięcie cisów. Traktujemy ten fakt jako akt wandalizmu i podjęliśmy wszelkie działania zmierzające do ustalenia sprawcy tego czynu – zapewnił nas burmistrz Marcin Raczyński.

(RED)

 cisy sokolowsko

 

 

 

 

 

 

Mieszkańcy Sokołowska są oburzeni wycinką cisów.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej