Tygodnik DB2010

Koncesja umorzona

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu umorzyła postępowanie związane z podejrzeniem sfałszowania koncesji na wydobycie melafiru przez kopalnię w Rybnicy Leśnej.

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

– Na podstawie zgromadzonych materiałów prokurator nie znalazł w badanej sprawie żadnych dowodów na to, że doszło do popełnienia przestępstwa – mówi prokurator Ewa Ścierzyńska z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Doniesienie do prokuratury złożyło Stowarzyszenie Nowoczesny Wałbrzych. Chodzi o koncesję, którą wydano 20 lat temu.

– Koncesja została napisana w latach 90., jeszcze na maszynie do pisania. I na dokumencie rzeczywiście widać, że jego część jest napisana inną czcionką. Jednak prokurator zajmujący się sprawą przeprowadził szereg działań sprawdzających. I na ich podstawie uznał, że nie ma żadnych dowodów na to, że popełnione zostało jakiekolwiek przestępstwo – mówi prokurator Ścierzyńska.

Decyzja prokuratury nie jest prawomocna. Stowarzyszenie Nowoczesny Wałbrzych zaskarżyło ją do sądu.

– W związku z tym przesłaliśmy do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu wszystkie związane ze sprawą dokumenty – mówi Ewa Ścierzyńska.

Przypomnijmy, że koncesja, której cała sprawa dotyczy, wygasła pod koniec czerwca bieżącego roku i nie ma już żadnej mocy prawnej. Nad

(RED)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej