Tygodnik DB2010

Malowali lwy

Uczniowie klasy IIa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich na wałbrzyskim Podzamczu, zakończyli realizację projektu plastycznego, polegającego ma malowaniu na sklejce lwów z przeznaczeniem dla ogrodu zoologicznego w Dvur Kralove w Republice Czeskiej.

 

 

Dvur Kralove nad Labem (Dwór Królowej nad Łabą), to ponad 16-tysięczne miasteczko w kraju hradeckim i powiecie trutnowskim.

W maju do SP nr 21 nadeszło pismo z Artystycznej Szkoły Podstawowej R.A. Dvorsky’ego w Dvorze Kralove. Poinformowano w nim, że w tym roku tamtejsze ZOO uruchamia unikalne Lwie Safari, z możliwością odbycia przejażdżki własnym samochodem po wybiegu ze swobodnie przemieszczającymi się lwami. Wydarzenie to zainspirowało szkołę do stworzenia z dziećmi lwiego safari z drewna. Uczniowie z Dvoru Kralove przygotowali papierowe modele lwów, z których kierownictwo ZOO wybrało 5 najbardziej interesujących, a te następnie zostały wykonane ze sklejki. Bezbarwne modele przekazano do szkół w Wałbrzychu, Kłodzku i Jeleniej Górze.

– Otrzymane lwy dzieci malowały w trzech grupach wodoodpornymi farbami akrylowymi. Ich prace Czesi odbiorą do 30 czerwca i wystawiane będą na rynku głównym w Dvorze Kralove do 10 lipca. Potem pokazane zostaną przy Lwim Safari w ZOO, a we wrześniu ponownie trafią na rynek w tej miejscowości. Nasze kontakty z południowymi sąsiadami będą nadal utrzymywane. Na razie wiemy tylko, że dzieci uczestniczące w malowaniu lwów, otrzymają wraz ze swoimi rodzicami bezpłatne bilety na zwiedzanie tamtejszego ZOO – powiedziała Barbara Gniatkowska, wychowawczyni kl. II a.

Andrzej Basiński

 Lwy 3

 

 

 

 

 

Mali artyści ze swoją opiekunką i wykonanym dziełem.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej