Tygodnik DB2010

Bezpłatna sztuka w amfiteatrze

Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na pożegnanie sezonu – spektakl plenerowy w amfiteatrze! 3 i 4 lipca zostanie wystawiona „Szkoła żon” Molier w reżyserii i opracowaniu scenograficznym Łukasza Witt-Michałowskiego. Spektakl pod patronatem prezydenta Wałbrzycha dra Romana Szełemeja, zrealizowany we współprodukcji z miastem Wałbrzych.

szkola zon_tv

 

 

 

 

 

 

„Szkoła żon”, powstała w 1662 roku, jest jedną z najsłynniejszych i najważniejszych w kanonie europejskiego dramatu, komedii Moliera. To historia zazdrosnego kawalera Arnolfa, który postanawia wychować sobie na żonę czteroletnią dziewczynkę, którą bierze pod opiekę. Wierzy, że odizolowana od świata, zamknięta przez lata w klasztorze, nigdy go nie zdradzi. Los pokaże, jak bardzo się mylił…

Łukasz Witt – Michałowski przenosi akcję dramatu do świata kryminalnych intryg i męskich aberracji. To historia spisku stręczycieli przeciwko ex-rajfurowi Arnolfowi. Główny bohater uprowadza zza wschodniej granicy małą dziewczynkę – Anuszkę z zamiarem wychowania jej na wzorową żonę… Rozpoczyna się gangsterskie polowanie, wielka gra pozorów, udawania i kamuflażu. Arnolf próbuje zatrzeć ślady i zmienić tożsamość, jednak te zabiegi nie są w stanie uchronić go przed pościgiem „opiekunów” dziewczyny. Misterny plan bohatera legnie w gruzach, a ciągła maskarada obnaży ludzkie słabości.

SZKOŁA ŻON to opowieść o zazdrości, pełna efektów humorystycznych z pogranicza grozy i absurdu, w wampirycznym kostiumie i anturażu.

Partner spektaklu: RONAL POLSKA Sp. z o.o.

Prezentacje popremierowe:
3, 4 lipca / godz. 21.00 / Amfiteatr / WSTĘP WOLNY

(RED)

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej