Tygodnik DB2010

Teraz siłownia

Rada Wspólnoty Samorządowej Podzamcze w Wałbrzychu, zebrała się po raz ostatni przed wakacjami, by przyjąć uchwałę dotyczącą projektu włączenia budowy siłowni plenerowej do zadań Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego.

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

Urządzenia planowanej siłowni zajęłyby część terenu zielonego w pobliżu kościoła parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy al. Podwale w Wałbrzychu, przy której wytyczono ścieżkę rowerową i trasę dla amatorów nordic walking. Korzystający z nich mieszkańcy i turyści, mieliby tym samym możliwość kolejnych ćwiczeń fizycznych.

Obecnie na osiedlu zbierane są podpisy osób popierających wspomniane przedsięwzięcie. Głosowanie nad projektem budowy siłowni odbędzie się w dniach 1-10 września w podzamczańskich szkołach podstawowych nr 21 i 26. W ubiegłym roku do zadań realizowanych w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego, z inicjatywy Rady Wspólnoty Samorządowej Podzamcze, włączono projekt instalacji monitoringu osiedlowego, który powinien znacznie poprawić poczucie bezpieczeństwa na osiedlu.

W siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Podzamcze, z powodu niewielkiego zainteresowania mieszkańców, zakończył działalność punkt konsultacyjny, prowadzony przez pracowników Działu Profilaktyki Uzależnień i Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Wyrażono im podziękowanie za pełnione w punkcie dyżury.

(A.BAS) 

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej