Tygodnik DB2010

Weekend w teatrze

TEATR DRAMATYCZNY IM. J. SZANIAWSKIEGO W WAŁBRZYCHU zaprasza przed wakacjami na komedię liryczną i teatralny komiks o emigracji PRZYSZEDŁ MĘŻCZYZNA DO KOBIETY – Siemion Złotnikow. W ramach Wałbrzyskiej Sceny Inicjatyw Aktorskich występują: Irena Wójcik i Piotr Tokarz.

nie czekajcie_tv

 

 

 

 

 

 

Mężczyzna po przejściach, kobieta z przeszłością. Spotykają się na zaaranżowanej randce
w ciemno. On – flegmatyczny aptekarz, spóźnia się na spotkanie  z szanującą swój czas perfekcjonistką. I choć taki wstęp nie może wróżyć niczego dobrego, szybko okazuje się, że potrzeba ciepła i zrozumienia jest silniejsza niż największe różnice charakterów… Pełna ironii i humoru sztuka Siemiona Złotnikowa pozwala spojrzeć na siebie z dystansem, a na aktorską inicjatywę Ireny Wójcik i Piotra Tokarza – z uznaniem.

27 czerwca 2015 / godz. 18.00 / Scena Kameralna

28 czerwca 2015 / godz. 18.00 / Scena Kameralna


…NIE CZEKAJCIE

tekst: Giannina Carbonariu i Szymon Bogacz
reżyseria: Robert Zawadzki

Opowieść o losach trojga młodych Polaków żyjących w Dublinie.
Magdalena, Cezary, Bogdan. Każdy ma swój powód emigracji, ale łączy ich wspólne marzenie – by w Irlandii znaleźć swoją ziemię obiecaną. Czy to się uda? Odpowiedź zna tylko, przypatrujący się ich tragikomicznym zmaganiom z życiem w obcej kulturze i konfrontacji z rzeczywistością, Celt.
…NIE CZEKAJCIE to próba opowiedzenia o zjawisku polskiej emigracji ekonomicznej w XXI wieku. Jakie są powody skazywania się na „długotrwałą tymczasowość”, czyli stan, w którym Polacy migrujący zarobkowo za granicę trwają często przez długie lata, sukcesywnie przesuwając decyzje o powrocie?

27 czerwca 2015 / godz. 19.30 / Scena Kameralna

28 czerwca 2015 / godz. 19.30 / Scena Kameralna

 

REZERWACJA BILETÓW: 74 64 88 301-03; http://teatr.walbrzych.pl/bilety/

(RED)

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej