Tygodnik DB2010

Strażnicy miejscy uratowali człowieka

Dzięki wielkiej determinacji i szybkości działania, strażnicy miejscy ze Świebodzic uratowali człowieka przed śmiercią. 42-letni mężczyzna (nie jest mieszkańcem Świebodzic) chciał rzucić się pod przejeżdżający pociąg.

staz miejska swiebodzice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do tej dramatycznej sytuacji doszło 29 maja, około godz. 11.00. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świebodzicach zostali powiadomieni przez pasażerów dworca kolejowego o dziwnie zachowującym się człowieku. Mężczyzna klęczał i modlił się na peronie, a jego zachowanie wskazywało, że może zrobić sobie coś złego. Patrol natychmiast przyjechał na dworzec i – niemal w ostatnim momencie – odciągnął desperata od torów. Na peron właśnie wjeżdżał pociąg. Mężczyzna został przekazany policji.

– Strażnikom należą się słowa uznania i podziękowania za taką postawę. Straż miejska na co dzień nie cieszy się niestety sympatią społeczeństwa, dlatego tym bardziej za takie interwencje należą się świebodzickim funkcjonariuszom gorące podziękowania. Udowodnili, że straż miejska nie tylko pilnuje porządku i przestrzegania prawa – ale także niesie pomoc innym – podkreśla Agnieszka Bielawska – Pękala, Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

(RED)

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej