Tygodnik DB2010

Brave Kids coraz bliżej

Młodzi muzycy z Maroka, tancerze z Ugandy i warszawskiej Pragi, a także cyrkowcy z St. Petersburga. Już za miesiąc do Wałbrzycha przyjadą grupy artystyczne uczestniczące w projekcie Brave Kids 2015.

Grupa z Maroka

 

 

 

 

 

 

Brave Kids pochodzą z różnych kultur i tradycji, ale dla wszystkich odważnych dzieci działalność artystyczna to tworzenie lepszej rzeczywistości oraz otwierania nowych perspektyw.

– Pod tym względem doświadczenia dzieci z warszawskiej Pragi nie różnią się od doświadczeń dzieci na przykład z Ugandy. Pierwsza edycja projektu w Wałbrzychu w ubiegłym roku pokazała, że spotkanie Brave Kids wyzwala mnóstwo pozytywnej energii  – opowiada Magdalena Sawicka, koordynatorka projektu Brave Kids w Wałbrzychu.

W 2015 roku Brave Kids w Wałbrzychu potrwa od 20 czerwca do 2 lipca. W ciągu dwóch tygodni mieszkańcy zobaczą barwne parady i pokazy, a w warsztatach artystycznych wezmą udział również dzieci z Wałbrzycha. Lokalną część projektu zamknie spektakl, w którym na jednej scenie znajdą się wszyscy młodzi artyści goszczący pod Chełmcem.

– W zeszłym roku Brave Kids gościły u nas po raz pierwszy, a przebieg projektu przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Wokół niego powstało bardzo zaangażowane środowisko, złożone z rodzin goszczących i wolontariuszy. Nie możemy się już doczekać przyjazdu dzieci w tym roku – mówi Magdalena Sawicka.

Projekt odbędzie się równolegle także we Wrocławiu, w Warszawie, Puszczykowie koło Poznania oraz Przemyślu. Po dwóch tygodniach wszystkie Brave Kids pojadą do Zagórza Śląskiego koło Wałbrzycha, gdzie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Odbędzie się 10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.

(RED)

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej