Tygodnik DB2010

Ciekawe z niepotrzebnych

Rakiety, samoloty, helikopter, czołg, skarbonki, jeż, węże, żyrafy, motyl – to jedne z wielu modeli wykonanych z surowców wtórnych przez dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 14 oraz z Niepublicznego Przedszkola „Agatka” w Wałbrzychu.

upcycling-konkurs

Prace zgłoszone zostały do konkursu związanego z upcyclingiem, czyli sztuką przetwarzania przedmiotów nieużywanych w coś wartościowego i funkcjonalnego. Dzieci wykazały się wyobraźnią, wykorzystując m.in. plastikowe butelki, aluminiowe puszki po napojach, pojemniczki po jogurtach, koszyczki po owocach, baterie itp.

Celem konkursu było pobudzenie kreatywności i zmysłu plastycznego oraz poszerzenie technik twórczych w połączeniu z edukacją ekologiczną i zapoznanie się z formami wtórnego przetwarzania odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, w wyniku którego mogą powstawać produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce.

Konkurs zorganizowany został w ramach realizacji programu „Czysta natura”, będącego laureatem konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest GAZ-SYSTEM.

(BAS)

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej