Tygodnik DB2010

Dni Podzamcza 2015

Podzamcze – największa wałbrzyska dzielnica – obchodzi swoje coroczne święto. Zainaugurowane zostało otwarciem w Publicznej Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac w konkursie plastycznym „W harmonii z naturą”.

Czyste Podzamcze

 

 

 

 

 

 

Organizatorem Dni Podzamcza jest Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze”, przy współudziale Fundacji RECAL, Aqua-Zdroju oraz Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Partnerami honorowymi są TESCO i SuperFotograf.pl.

Kolejne niedziele – 24 i 31 maja – przeznaczono na festyn rekreacyjny z okazji Dnia Matki (program artystyczno-estradowy w sali OSK) oraz turniej siatkówki plażowej o Puchar ALMAR-SPORT (boisko przy ul. Fortecznej).

W niedzielę, 7 czerwca, odbędzie się festyn rekreacyjny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Posłuży do niego plac przy kościele parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy al. Podwale.

Przygotowano bogaty i urozmaicony program estradowy. M.in. odbędą się występy dzieci z podzamczańskich przedszkoli oraz prezentacje i występy uczniów z tamtejszych szkół podstawowych oraz Gimnazjum nr 7, interaktywny spektakl „Podróże na MAXA”, rodzinne konkursy ekologiczne, pokaz mody upcyclingowej w wykonaniu Teatru Dawka Energii, występ bębniarzy i na zakończenie ZUMBA FITNESS.

Jeśli chodzi o imprezy towarzyszące, 7 czerwca odbędą się Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w Tenisie Ziemnym (korty przy ul. Grodzkiej), 11 czerwca – wieczór multimedialny „Kazimierz Masiuk zaprasza” i wystawa rękodzieła (sala OSK), natomiast 13 czerwca odbędzie się XXVII Bieg Książański (tereny Książańskiego Parku Krajobrazowego).

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w Dniach Podzamcza 2015. Każdy powinien znaleźć w ich programie coś dla siebie.

(A.Bas.)

 

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej