Tygodnik DB2010

Pomaga wrócić do normalnego życia

Sklep Medyczny – Pracownia Ortopedyczna przy al. Wyzwolenia 19 w Wałbrzychu nie jest zwykłym sklepem z artykułami i sprzętem medycznym. To wyjątkowe miejsce, w którym Mateusz Rosiak- absolwent fizjoterapii i technik ortopeda – tworzy protezy kończyn. O ich znakomitej jakości najlepiej świadczy przykład wałbrzyskiego kolarza Henryka Fortońskiego, który z protezą lewej nogi startuje w ultra maratonach rowerowych!

sklep medyczny wyzwolenia walbrzych

 

 

 

 

 

 

Sklep Medyczny – Pracownia Ortopedyczna przy al. Wyzwolenia 19 w Wałbrzychu w swojej bogatej ofercie ma między innymi: protezy kończyn górnych i dolnych, sprzęt ortopedyczny, wózki inwalidzkie, łóżka rehabilitacyjne czy pielucho majtki z niskimi dopłatami. Ponadto można u nas wypożyczyć sprzęt medyczny i liczyć na bezpłatny dowóz sprzętu do domu pacjenta. Nasz sklep realizuje wnioski NFZ – wylicza Agnieszka Bekus, która zaprasza wszystkich do tej placówki w godzinach od 8.00 do 16.00.

W ofercie firmy Mateusza Rosiaka szczególne miejsce zajmują protezy kończyn górnych i dolnych. Nie może być inaczej, skoro jej właściciel jest doskonale przygotowany merytorycznie i praktycznie do ich wytwarzania.

– Podczas studiowania fizjoterapii odbywałem praktykę w szpitalu. I tam właśnie spotkałem pracownika zakładu ortopedycznego, który odkrył nam, studentom, arkany tej sztuki. Bardzo mnie tym zagadnieniem zainteresował. Gdy dostałem ofertę pracy w takim zakładzie, to podjąłem ją bez wahania. Zacząłem zgłębiać tajniki tworzenia protez i uzyskałem tytuł technika ortopedy. Potem postanowiłem pracować na własny rachunek – wyjaśnia Mateusz Rosiak.

O jego fachowości najlepiej świadczy przykład protezy, którą wykonał dla wałbrzyskiego kolarza Henryka Fortońskiego, któremu 14 stycznia 1985 r., podczas pracy na ścianie w Kopalni Węgla Kamiennego „Thorez”, przenośnik wciągnął nogę. Konieczna była amputacja. Nieszczęście to nie załamało jednak przyszłego medalistę mistrzostw Polski.

– Nie rozpaczałem długo, a do normalnego życia wróciłem dzięki uprawianiu sportu i wytyczaniu sobie kolejnych celów – podkreślił 58-letni dziś Henryk Fortoński, podejmujący dalekie rowerowe wyprawy po Europie i rywalizujący w wyścigach podczas, których od 2000 r. przejechał ponad 200 tys. km! – Pokonałem już trzykrotnie trasę Ultramaratonu Bałtyk-Bieszczady Tour o długości 1008 km. Mój rekord życiowy to 55 godzin i 5 minut.

Podejmowanie takich wyzwań nie byłoby możliwe bez odpowiedniej protezy lewej nogi, którą Henrykowi Fortońskiemu stworzył w swojej pracowni przy al. Wyzwolenia 19 w Wałbrzychu Mateusz Rosiak.

– Każdy przypadek jest indywidualny i wymaga odpowiedniego podejścia. Zapraszam wszystkich do mojego sklepu i pracowni. Można także kontaktować się z nami telefonicznie pod numerami: (74) 300 31 70 oraz 604 164 658 – dodaje Mateusz Rosiak.

(RED)

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej