Tygodnik DB2010

Zmiany w parkowaniu

Zmniejszenie opłat za postój na parkingu przy ul. Kasztanowej w Wałbrzychu, opłaty abonamentowe i zmiany opłat za brak opłaty parkingowej – to nowości dla kierowców.

parking rycerska

 

 

 

 

 

 

W przypadku otrzymania wezwania – raportu do zapłaty opłaty dodatkowej, w związku z przekroczeniem opłaconego czasu postoju, kierujący pojazdem może uiścić opłatę za parkowanie za czas nieopłaconego postoju liczonego w pełnych godzinach.

– Opłata może być dokonana wyłącznie w dniu postoju w kasach Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu przy ul Matejki  oraz na pl. Grunwaldzkim 1 (budynek ZUS). Opłata za postój będzie różnicą między wartością za całkowity czas naliczony w kasach ZDKiUM, a wniesioną opłatą za wykupiony bilet z parkometru – wyjaśniają pracownicy Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu. – Wprowadzone zostało anulowanie nałożonej opłaty dodatkowej w przypadku uiszczenia opłaty za postój do 5 minut od godziny wykonania kontroli wystawienia wezwania – raportu opłata dodatkowa będzie anulowana w siedzibie ZDKiUM, ul. Matejki 1, w pokoju numer 9, po okazaniu ważnego biletu z parkometru.

Kolejną nowością jest wprowadzenie abonamentów na plac przy ul. Rycerskiej i Kilińskiego dla mieszkańców kolejnych ulic: Gdańskiej, 1 Maja, pl. Kościelnego, Kościuszki, Moniuszki i Słowackiego zameldowanych na stałe lub czasowo nie krócej niż 12 miesięcy.

– W ramach prowadzenia polityki parkingowej w ścisłym centrum miasta, wprowadzone zostały zmiany na placu przy ul. Kasztanowej. Zmniejszona została opłata za postój na tym parkingu do 1 zł za 1 godzinę. Korzystając z postoju, będzie można wykupić abonamenty ogólnodostępne: miesięczny za 50 zł, a kwartalny za 100 zł. Zachęcamy posiadaczy samochodów, którzy pracują w Śródmieściu Wałbrzycha do skorzystania z atrakcyjnej ceny abonamentów. Plac parkingowy na ul. Kasztanowej oddalony jest od Rynku, placu Magistrackiego, placu Grunwaldzkiego od 500 do 1000 metrów. Przebycie tego dystansu pieszo zajmuje od 5 do 10 minut. Dla porównania miejsce postojowe na placu Rycerska – Kilińskiego to koszt 250 zł za 1 miesiąc lub 600 zł za kwartał – dodają pracownicy ZDKiUM.

Przypominamy główne zasady korzystania z płatnych miejsc postojowych oraz parkometrów:

1. Korzystać z informacji znajdujących się na parkometrze, informacjach zawierających cennik, zasady korzystania z parkometru itp.,

2. Posiadać bilon – parkomat nie wydaje reszty. W przypadku braku bilonu zrezygnować z korzystania z miejsc parkingowych. Nie narażamy się na opłatę dodatkową.

3. Planować czas postoju – 1 godz. lub inny, dowolny czas postoju,

4. Wydrukowany bilet umieścić za szybą samochodu w widocznym miejscu, w sposób umożliwiający odczytanie przez kontrolera strefy postoju wykupionego czasu za postój.

5. Strefy Płatnego Parkowania nadzorowane są przez upoważnionych pracowników ZDKiUM, którzy są uprawnieni do wypisywania opłat dodatkowych za brak ważnego biletu parkingowego.

6. Opłata dodatkowa za brak ważnego biletu wynosi 50 zł (płatność do 5 dni) lub 250 zł (płatność powyżej 5 dni).

7. Osoby niepełnosprawne na placach parkingowych mogą korzystać z wyznaczonych miejsc bezpłatnie. Po zatrzymaniu pojazdu poza wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych należy uiścić opłatę na ogólnie obowiązujących zasadach.

(RED)

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej