Tygodnik DB2010

Solidarni z hospicjum

Miniony weekend upłynął pod znakiem imprez, z których dochód przeznaczony został na potrzeby Hospicjum Stacjonarnego im. Jana Pawła II w Wałbrzychu. W sobotę odbył się doroczny bal charytatywny w Wałbrzychu, a w niedzielę koncert w Starych Bogaczowicach. Na pierwszej imprezie uzbierano 23 100 zł, a na drugiej 21 450 zł!

 

– Doroczny wałbrzyski bal charytatywny, z którego dochód przeznaczamy na prowadzone przez nas Hospicjum Stacjonarne im. Jana Pawła II, stanowi kontynuację idei, której pomysłodawczynią i pierwszą realizatorką była Wioleta Kruczkowska. I t od niej przejęliśmy tę piękną i ważną inicjatywę. W tym roku nasz bal zorganizowaliśmy w Hotelu Maria w Wałbrzychu, co też – ku naszemu zadowoleniu – było możliwe po raz czwarty w tym samym miejscu. Jesteśmy tu przyjmowani z wielkim sercem i zawsze możemy liczyć na znakomite warunki oraz wykwintne i wyszukane menu, z czego bardzo się cieszymy. Gościem honorowym naszego balu był ordynariusz naszej diecezji ks. bp Ignacy Dec. Ksiądz biskup, który całym sercem popiera od lat nasze starania o pozyskanie środków na cel, który jest sednem naszego balu sprawił nam radość podwójną bo nie tylko zaszczycił naszą charytatywną imprezę swoją obecnością uczestnicząc w jej rozpoczęciu, ale też podarował nam na licytację dwa piękne upominki: obraz Jana Pawła II oraz figurkę anioła. Impreza obfitowała w wiele atrakcji. Tradycyjnie została na niej przeprowadzona licytacja przedmiotów i gadżetów podarowanych naszemu stowarzyszeniu przez darczyńców. Obok darów od księdza biskupa, dzięki obywającym się podczas naszej zabawy kilkukrotnym licytacjom, można było stać się posiadaczem bardzo atrakcyjnych prac plastycznych – autorstwa wałbrzyskich i krakowskich twórców, a także kilkunastu wartościowych dla kolekcjonerów gadżetów, w tym tak rzadkich do zdobycia, jak: koszulka z autografem skoczka Adama Małysza, czy koszulka sportowa z własnoręcznym podpisem Mai Włoszczowskiej – naszej znakomitej kolarki i olimpijki. Bal prowadzili członkowie zarządu naszego stowarzyszenia: Renta Wierzbicka i Maria Majewska, a w tym miłym zadaniu wspierał nas znakomity konferansjer Jacek Czwojdziński – z dużym efektem prowadzący licytacje. Cieszymy się z wysokiej frekwencji na naszym balu, bo mieliśmy aż 100 gości, a bilety nie należały do tanich. Muzyczną oprawę naszej imprezy tworzył akompaniament rodzimego Zespołu Futi-Art, złożonego z muzyków w Wałbrzycha oraz występ krakowskiego wokalisty Jacka Bigaja. Artysta jest znany z nastrojowego głosu i ciekawego repertuaru piosenkarskiego opartego na utworach sprzed lat wśród których rarytasami były piosenki przedwojenne. Z perspektywy dni, które już upłynęły od zakończenia balu, możemy powiedzieć, że spełnił on pokładaną w nim nadzieję. Zebraliśmy 23 tys. 100 zł. Przy czym to jeszcze nie całość, bo ma do nas dotrzeć w związku z balem jeszcze kilka kwot. Pozyskane pieniądze przeznaczymy na wyposażenie nowych pomieszczeń w hospicjum, które teraz urządzamy. Dziękujemy wszystkim, którzy byli razem z nami na naszej charytatywnej imprezie i swoim sercem i co też bardzo istotne pieniędzmi przyczynili się do osiągnięcia tak dobrego wyniku naszej zbiórki – podkreślają członkowie zarządu Wałbrzyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej.

Po sobotnim balu przyszedł czas na niedzielny, drugi koncert charytatywny na rzecz Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu, zorganizowany z inicjatywy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach oraz Społecznego Komitetu „Solidarni z Wałbrzyskim Hospicjum” który tworzyli: Jolanta Kocoń, Bogumiła Korzeniowska, Aneta Rajca, Aleksandra Sobota i Agnieszka Niewada.

– Pracownicy ośrodka pomocy od lat zajmują się popularyzacją idei opieki hospicyjno-paliatywnej, a pracownicy wałbrzyskiego hospicjum są dla nas wzorem wspaniałego zaangażowania w swoją pracę. Pomaganie jak i opieka nad chorym wymaga nie tylko wiedzy, czasu i zaangażowania, lecz także olbrzymich środków finansowych – stąd zrodziła się nasza idea pomagania. Koncert uświetniały występy zespołów: dziecięcego Bogaczowianie z Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach oraz zespołu Aperto z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. W koncercie uczestniczyło ok. 230 osób o wielkich sercach – wspólnie udało się nam zebrać niebagatelną kwotę, która na obecną chwilę wynosi 21 450 zł. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli swoim udziałem miedzy innymi: Anna Zalewska – posłanka na Sejm, Jacek Cichura – starosta powiatu wałbrzyskiego, Bogusław Uchmanowicz  – radny powiatu wałbrzyskiego, władze gminy Stare Bogaczowice: Mirosław Lech , Bogdan Stochaj oraz Alicja Stępnik – przewodnicząca rady gminy z częścią radnych. Szczególnymi gośćmi byli przedstawiciele hospicjum: prezes Renata Wierzbicka oraz wiceprezes Marek Karolczak, który przygotował i przedstawił prezentację na temat 20-lecia działalności hospicjum. W związku z prowadzoną rozbudową hospicjum stacjonarnego Marek Karolczak przedstawił potrzeby w zakresie wyposażenia, między innymi niezbędny jest zakup: specjalistycznych łóżek, materaców przeciwodleżynowych, oraz sprzętu medycznego. Dzięki olbrzymiej ofiarności przybyłych gości, uda się nam choć w części zaspokoić te potrzeby. Po raz drugi udowodniliśmy, że choć gmina Stare Bogaczowice nie jest wielka liczebnie, to drzemie w niej olbrzymi potencjał dobroci. Składamy gorące podziękowania osobom, które pomogły nam w organizacji koncertu: Radosławie Stramel-Świteńkiej za wspaniałe prowadzenie imprezy, Bogumile Stępień i Zespołowi Aperto za muzyczne uświetnienie imprezy, Anecie Rajcy, Bogumile Korzeniowkiej, Celinie Malczewskiej, Lucynie i Mirosławowi Król, Teresie Wojdale, Jadwidze Trynieckiej, Gabrieli Leszczyńskiej, Katarzynie Bareckiej, Rodrygowi Świteńkiemu, Eugeniuszowi Rajcy, Edycie Zalewskiej i Katarzynie Popiel oraz Sylwii Czopek. Nasza inicjatywa nie byłaby możliwa do zrealizowania gdyby nie dobre serca naszych darczyńców, którzy w różny sposób nas wspomogli. W tym miejscu składamy im serdeczne podziękowania. Mamy nadzieję, że uda się nam kontynuować organizacje koncertu, jako cyklicznego wydarzenia w naszej gminie – więc już dziś zapraszamy na III edycję koncertu w 2018 roku (to nie pomyłka – co trzy lata). Do zobaczenia! – mówią organizatorzy koncertu w Starych Bogaczowicach.

(RED)

 

 koncert hospicjum stare bogaczowice

Wójt gminy Mirosław Lech i starosta wałbrzyski Jacek Cichura byli wśród licznych darczyńców podczas koncertu w Starych Bogaczowicach.

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej