Tygodnik DB2010

Ratują zalew

Mieszkańcy oraz sympatycy rekreacji i wypoczynku chcą odrestaurować Zalew Kąpielowy w Starych Bogaczowicach. – Nadszedł czas na odrodzenie wizytówki Gminy Stare Bogaczowice-zalewu – podkreślają organizatorzy akcji.

ZALEW

Z zalewem w Starych Bogaczowicach wiąże się wiele wspaniałych chwil: rodzinnych wypadów , niezliczonej liczby kąpieli wodnych i słonecznych oraz imprez i spotkań towarzyskich. Dzieci i młodzież miały gdzie spędzać wakacyjny czas. Teren jest położony w malowniczej, cichej przestrzeni wśród czystych lasów i zielonych łąk u podnóża Trójgarbu. Idealny teren do wypoczynku dla całych rodzin i naładowania akumulatorów.

– To wszystko może powrócić! Wspólnymi siłami możemy odbudować naszą wizytówkę. Razem możemy zrobić coś dla siebie i naszych dzieci. Począwszy od 14 marca 2015 r., co sobotę, wszyscy zainteresowani reaktywacją zalewu pojawiają się, aby w ramach wolontariatu wyczyścić nieckę zalewu oraz mury oporowe, uprzątnąć teren, itp. Akcja będzie trwała w każdą sobotę aż do końca maja. Zamiast siedzieć w domu chodź z nami odnawiać zalew – niech będzie jak za dawnych, dobrych czasów! Razem możemy więcej! Nasze działania popierają przedstawiciele władz i samorządu gminnego i organizacje pozarządowe – dodają organizatorzy akcji „Ratujmy zalew”.

Do odnowienia zalewu, oprócz pracy społecznej, niezbędne są finanse. Aby je pozyskać Fundacja Edukacyjno-Społeczna „Polny Kwiat” w Starych Bogaczowicach rozpoczyna zbiórkę środków, które zostaną przekazane na pokrycie kosztów związanych z reaktywacją zbiornika wodnego.

– Jeżeli chcesz wesprzeć akcję swoją darowizną (liczy się każda złotówka) to możesz dokonać przelewu na poniższe konto: Fundacja Edukacyjno-Społeczna „Polny Kwiat”, ul. Główna 209a, 58-312 Stare Bogaczowice, BGŻ: 17 2030 0045 1110 0000 0268 9900. W temacie przelewu proszę wpisać: „DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE-RATOWANIE ZALEWU”. Zbiórka publiczna „Ratujemy Zalew w Starych Bogaczowicach” będzie trwała do 30 listopada 2015 r. Celem zbiórki jest zebranie środków na działania związane z odnowieniem zalewu w Starych Bogaczowicach. Pozyskane środki zostaną przekazane na pokrycie kosztów odnowy zbiornika poprzez odnowę zaplecza technicznego, zakupu niezbędnych narzędzi, pokrycie koszów zakupu paliwa oraz innych kosztów do realizacji celu. Dziękujemy za Twoją pomoc – mówią pomysłodawcy przedsięwzięcia.

(TP)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej