Tygodnik DB2010

Nagrody za anioły

Wałbrzyski oddział Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej rozstrzygnął konkurs plastyczny „Anioł hospicjum”. Jury miało bardzo trudny wybór, ponieważ zgłoszonych zostało prawie 500 prac!

 

– Ogłoszony przez nas konkurs plastyczny „Anioł hospicjum” ma już swoich laureatów. Nazwiska zwycięzców oraz wyróżnionych zamieściliśmy na naszej stronie internetowej. Zgodnie z zapowiedzią przygotowaliśmy dla nich nagrody, które zostały wręczone na podsumowaniu konkursu w siedzibie hospicjum. Szczególnie dziękujemy opiekunom za zaangażowanie i opiekę merytoryczną nad autorami prac. To był ważny dla nas dzień, bo  nasz konkurs plastyczny organizowaliśmy po raz pierwszy. Na konkurs napłynęło, co z dumą podkreślamy, aż 486 bardzo pięknych i wykonanych w różnych technikach prac. Ta imponująca ich liczba bardzo nas ucieszyła i zarazem zaskoczyła, bo się naprawdę tak wielkiego odzewu nie spodziewaliśmy. Podobne wrażenia towarzyszyły nam podczas uroczystości wręczenia nagród, na której frekwencja była też bardzo wysoka – za co dziękujemy – mówi Renata Wierzbicka, prezes wałbrzyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej.

Nagrodami w konkursie za zajęcie I miejsc indywidualnie były tablety, a otrzymali je: Marta Gnacy, Maria Stochaj, Marta Krzyżańska i Maja Kalinowska – uczennice PSP 15 w Wałbrzychu. Za pracę zbiorową, którą przygotowali wspólnie na konkurs i zajęli pierwsze miejsce, uczniowie ze Szkoły Specjalnej nr10 w Wałbrzychu otrzymali profesjonalne, wysokiej klasy słuchawki. Uczestnicy, których prace zostały wyróżnione, oprócz dyplomów otrzymali pamiątkowe upominki i słodkości. Oficjalne wyniki konkursu ogłosili i wręczali nagrody: prezes Renata Wierzbicka, członek zarządu stowarzyszenia Marek Karolczak oraz zabierająca głos w imieniu jury – wałbrzyska malarka Danuta Orska.

– Zwycięskie i wyróżnione prace, które można było zobaczyć na uroczystości wręczenia nagród, zostaną pokazane – wraz z innymi pracami – na wystawie w hospicjum, a ponieważ mamy ich wiele to ozdobią również sale naszych pacjentów. Za zgodą szkół i samych uczestników konkursu, sięgniemy też do nich szeroko w przygotowaniach do naszego dorocznego „ Balu charytatywnego  na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II”, który planujemy w tym roku na 26 kwietnia. W trakcie balu ma się odbyć licytacja prac, bo w ten sposób chcemy zasilić konto hospicjum. Sukces naszego konkursu zachęca nas do kontynuowania w latach następnych i na pewno znów go zorganizujemy – zapewnia Renata Wierzbicka.

(RED)

 nagrody za anioly

Jury z dumą prezentuje nagrodzone prace.

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej