Tygodnik DB2010

Skutecznie szkolą kierowców

Pierwszym krokiem na drodze do uzyskania prawa jazdy jest odbycie szkolenia w wybranym przez siebie ośrodku szkolenia kierowców. – Nie powinien to być jednak wybór przypadkowy. Decydując się na daną szkołę nauki jazdy, warto sprawdzić kwalifikacje, a przede wszystkim skuteczność w przygotowaniu do egzaminu – radzą pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu.

nauka jazdy

 

 

 

 

 

 

Na podstawie wyników egzaminów teoretycznych i praktycznych, jak co roku, sporządzony został ranking ośrodków szkolenia kierowców w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim, odzwierciedlający zdawalność wśród osób egzaminowanych.

– Ranking uwzględnia nie tylko wyniki osób zdających w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, ale także w ośrodkach w cały kraju – wyjaśnia Leszek Tkaczyk, dyrektor WORD w Wałbrzychu.

Osoby opracowujące ranking zwracają uwagę, że do szkół nauki jazdy, które w każdym roku zajmują czołowe miejsca, dołączają kolejne ośrodki.

– Taka konkurencja wymusza na ośrodkach szkolenia kierowców podnoszenie jakości świadczonych usług – podkreślają urzędnicy.

W ubiegłym tygodniu, w Starej Kopalni w Wałbrzychu, podsumowane zostały wyniki za ubiegły rok. Wśród ośrodków szkolenia kierowców w kategorii powyżej 200 egzaminów, od lat zdecydowanym liderem jest Ośrodek Szkolenia Kierowców Łukasz Sztymala, który – po zsumowaniu wyników egzaminów w 2014 roku – zwyciężył po raz czwarty z rzędu! Drugą lokatę zajął OSK Grzegorz Drzewiecki, a trzecią Szkolenie Kierowców Leszek Faryna.

W kategorii od 101 do 200 egzaminów najlepszy wynik osiągnął OSK Kam-An Patryk Antkowiak, drugie miejsce zajął Auto – Stop Piotr Stokłosa, a trzecie OSK Katarzyna Paul – Czapska.

Z kolei w kategorii do 100 egzaminów zwyciężył OSK Sokół Agnieszka Sokół-Horeglad, który wyprzedził Szkołę Jazdy Joker Bogusława Starybrata i OSK Carrus Mirosława Pietruszkiewicza.

Wśród szkół dla kierowców z obszaru powiatu wałbrzyskiego ponownie na czele rankingu jest Nauka Jazdy Krzysztofa Machowskiego z Głuszycy. Kolejne miejsca zajęły ZHU M.Maciuszek oraz OSK Ł.Kędra.

(TP)

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej