Tygodnik DB2010

Usterka i Biedrony w parlamencie

Członkowie Wałbrzyskich Drużyn Starszoharcerskich „Usterka” i „Biedrony” odwiedzili stolicę. Jednym z ważniejszych punktów wycieczki była wizyta w Sejmie i Senacie RP, którą zorganizowała i poprowadziła poseł Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

harcerze w sejmie

Harcerska drużyna pojechała do Warszawy, aby móc uczestniczyć w 45. Rajdzie Arsenał, upamiętniającym słynną akcję zbrojną Grup Szturmowych Szarych Szeregów o kryptonimie „Meksyk II”. Oprócz docelowych uroczystości, członkowie „Usterki” i „Biedrony” zwiedzili najważniejsze miejsca w Warszawie, wśród których znalazł się Sejm i Senat RP. Wizyta w parlamencie zbiegła się z trwającym posiedzeniem, dzięki czemu młodzież mogła przysłuchać się obradom sejmowym na sali plenarnej. Harcerze poznali wszystkie strategiczne miejsca w Sejmie, a dzięki uprzejmości wałbrzyskiej posłanki odwiedzili także podziemia Parlamentu i kuluary sejmowe dostępne tylko dla parlamentarzystów i nielicznych gości.

Tego dnia poseł Agnieszka Kołacz-Leszczyńska gościła także w Sejmie 48 – osobową grupę parafian ze Świdnicy, co pokazuje jak wielkim zainteresowaniem cieszy się możliwość zwiedzania parlamentu.

– Obecność w takich miejscach to niecodzienna okazja do odbycia żywej lekcji historii, dlatego zawsze z radością wcielam się w rolę przewodnika i opowiadam zwiedzającym o codziennej pracy w Sejmie. Od początku mojej kadencji miałam zaszczyt gościć w Warszawie już 22 grupy – mówi Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

Sejm jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok i można w nim przejść się m.in. po sali posiedzeń, sali kolumnowej, korytarzu marszałkowskim, sali prasowej czy holu głównym. Informacje na temat terminów oraz zasad zwiedzania są dostępne na stronie http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/page/zwiedzanie_sejmu, a także w zakładce dla młodzieży http://edukacja.sejm.gov.pl/zwiedzanie-sejmu/zwiedzanie-sejmu/.

(RED)

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej