Tygodnik DB2010

Senna ma ulicę w Wałbrzychu

Wałbrzyscy radni oficjalnie zatwierdzili ulicę Ayrtona Senny i włączyli ją do sieci dróg miejskich. – Cieszy mnie, że władze odniosły się ze zrozumieniem do mojej inicjatywy – powiedział Jerzy Mazur, pomysłodawca nazwy i lokalizacji ulicy imienia legendarnego brazylijskiego kierowcy.

 

Ulica znajduje się w dzielnicy Rusinowa i prowadzi do Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych, założonego przez Jerzego Mazura, kierowcę wyścigowego i rajdowego, pierwszego Polaka, który ukończył Rajd Paryż-Dakar w 1988 r. na ciężarówce Star 266.

Ayrton Senna, to 3-krotny mistrz świata w wyścigach Formuły 1, przez wielu uznawany za kierowcę wyścigowego wszech czasów. Startował w 160 wyścigach Grand Prix, 41 razy stając na najwyższym stopniu podium. Zmarł 1 maja 1994 r. w Bolonii, po tragicznym wypadku, który wydarzył się podczas Grand Prix San Marino.

– Ulica, o ile wiem, jedyna o takiej nazwie w Europie, będzie kolejną promocyjną atrakcją miasta po muzeum, które jest licznie odwiedzane przez sympatyków motorsportu – powiedział Mazur.

Muzeum przez niego założone, znajduje się na terenie byłego kopalnianego szybu „Teresa”. Wśród eksponatów są m.in. kombinezony znanych kierowców, ich samochody i zapiski rajdowe, a także osobiste pamiątki Mazura, związane z jego sukcesami sportowymi.

Andrzej Basiński

ul. Senny 

Ulica Senny to pomysł Jerzego Mazura.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej