Tygodnik DB2010

Boguszowscy finaliści

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach zajęli pierwsze miejsce w IV etapie – wojewódzkim – konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Dzięki wygranej gimnazjaliści z Boguszowa Gorc będą reprezentowali województwo dolnośląskie w ogólnopolskim finale.

 

W konkursie udział wzięło 12 czteroosobowych drużyn, reprezentujących 12 parków krajobrazowych województwa dolnośląskiego. Zespół gimnazjalistów z Boguszowa Gorc, reprezentujący Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich w składzie: Patrycja Kasprzyk, Nikola Niewiara, Anna Wołoszczuk, Dariusz Winnik – pod opieką Anny Kogut – zajął I miejsce, przechodząc do etapu ogólnopolskiego, w którym o zwycięstwo walczy 16 zwycięskich drużyn z całej Polski. Za zwycięstwo w etapie wojewódzkim uczniowie otrzymali nagrodę główną – udział w warsztatach ekologicznych, które odbędą się  w dniach 4-7 maja 2015 r. w CEEiK „Salamandra” w Myśliborzu oraz nagrody rzeczowe (tablety oraz przewodniki przyrodnicze). Dostali również dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkół średnich od dolnośląskiego kuratora oświaty.

Etap ogólnopolski jest w tym roku organizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego i odbędzie się w dniach 25-29 maja 2015 roku. W finale uczestnicy również będą rozwiązywać test (15 pytań tzw. ogólnych i 10 pytań dotyczących parków krajobrazowych Polski) oraz rozpoznawać gatunki roślin i zwierząt chronionych. Ponadto odbędą się konkurencje dotyczące rozpoznawania pospolitych gatunków roślin oraz interpretowania mapy topograficznej.

(RED)

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Patrycja Kasprzyk, Nikola Niewiara, Anna Wołoszczuk i Dariusz Winnik wygrali finał wojewódzki.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej