Tygodnik DB2010

Otworzyli Białego Orła, remontują Waligórę

W piątek, 20 marca, został oddany do użytku wyremontowany budynek byłego Specjalistycznego Szpitala Chorób Płuc „Biały Orzeł” w Sokołowsku. Tymczasem spółka Sanatoria Dolnośląskie rozpoczęła modernizację kolejnego obiektu w Sokołowsku – „Waligóry”.

 

Remont obiektu „Biały Orzeł” w Sokołowsku rozpoczął się w 2013 roku. Zakres prac obejmował: remont i modernizację sal pacjentów, w tym wyposażenie w łazienki, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, CO, elektrycznej, wykonanie nowej sieci strukturalnej i instalacji przyzywowej, wykonanie systemu sygnalizacji pożaru, nowej instalacji hydrantowej, modernizację istniejącego dźwigu osobowego oraz budowę nowego panoramicznego dźwigu szpitalnego. Całość inwestycji opiewa na kwotę 4 mln 783 tys. zł.

Natomiast na terenie obiektu „Waligóra” w Sokołowsku rozpoczęły się już intensywne prace budowlane, których celem jest modernizacja i oddanie do dyspozycji pacjentów nowoczesnego, doskonale wyposażonego ośrodka opieki leczniczej, w którym spółka Sanatoria Dolnośląskie świadczyć będzie usługi w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji osób starszych, niesamodzielnych i przewlekle chorych. Nieużytkowany przez lata i zdekapitalizowany budynek wymaga dużych nakładów finansowych i kompleksowego remontu.

– Pragniemy, aby sokołowski „Waligóra”, podobnie jak ukończony „Biały Orzeł”, odzyskał swój pełny blask. Rewitalizacja i modernizacja naszych obiektów w Sokołowsku jest jednym z kluczowych zadań, jakie stawia sobie zarząd spółki. Warto pamiętać, że projekt „Waligóra” to konsekwentna realizacja planów remontowych wraz z podnoszeniem kwalifikacji kadry opiekuńczej, pielęgniarskiej i menadżerskiej. Jesteśmy przekonani, że stworzenie odpowiednich warunków bytowych dla pensjonariuszy, wykorzystanie nowoczesnych metod terapeutycznych oraz wysokie kompetencje personelu, zagwarantują nam miejsce w czołówce krajowych ośrodków opieki długoterminowej – mówi Barbara Grzegorczyk, prezes zarządu Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o.

Projekt „Dostosowanie obiektu „Waligóra” w Sokołowsku do prowadzenia opieki długoterminowej nad osobami starszymi, niesamodzielnymi i przewlekle chorymi” dofinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014.

(RED)

 barbara grzegorczyk ISO

– Stale podnosimy jakość naszych usług – podkreśla prezes Barbara Grzegorczyk.

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej