Tygodnik DB2010

„Sanatoria Dolnośląskie” Sp. z o.o. z podwójnym Certyfikatem ISO

Wielomiesięczne przygotowania wdrażające procedury zarządzania jakością spełniające normy uzyskiwane przez najnowocześniejsze europejskie przedsiębiorstwa zakończyły się sukcesem.  Spółka Sanatoria Dolnośląskie z siedzibą w Sokołowsku pomyślnie przeszła audyt certyfikujący świadczonych  usług medycznych we wszystkich jednostkach organizacyjnych i otrzymała Certyfikaty ISO 9001:2008 oraz ISO 22000:2005.

 

barbara grzegorczyk ISO

 

 

 

 

 

 

 

System zarządzania ISO obejmuje 5 jednostek organizacyjnych Spółki:

– Specjalistyczny Szpital Chorób Płuc w Rościszowie,

– Sanatorium Uzdrowiskowe Zimowit w Dusznikach – Zdroju,

– Sanatorium Uzdrowiskowe Azalia w Szczawnie – Zdroju,

– Szpital Rehabilitacyjno Hematologiczny dla Dzieci Orlik w Kudowie – Zdroju,

– Zakłady Opiekuńczo – Lecznicze w Sokołowsku.

Certyfikat został nadany przez renomowaną firmę certyfikującą DEKRA Certification Sp. z o.o. z centralą we Wrocławiu. Otrzymanie Certyfikatu potwierdza, że  system zarządzania w Spółce spełnia wymogi międzynarodowej normy ISO 9001: 2008 oraz ISO 22000:2005 i podlega ciągłemu doskonaleniu.

„Jakość w ochronie zdrowia to przede wszystkim zadowolenie pacjenta z rzetelnie wykonanej usługi medycznej poprzez sprawną obsługę i przestrzeganie procedur postępowania oraz zachowanie wysokich standardów leczenia” – powiedziała Barbara Grzegorczyk – Prezes Zarządu. Podkreśliła  jednocześnie, że „Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze specjalistów oraz determinacji i serdeczności pracującego w Spółce personelu, udało się nam wysokie standardy świadczenia usług wdrożyć i potwierdzić tym samym wysoką pozycję Spółki nie tylko w regionie, ale również w kraju.”

Otrzymanie Certyfikatu ISO stało się motywacją do dalszego podwyższania standardów obowiązujących w Spółce Sanatoria Dolnośląskie  i dalszej pracy na rzecz  pacjentów i kuracjuszy.

 

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej