Tygodnik DB2010

Świebodzicki rekord

53 tys. zł to kwota, którą mieszkańcy Świebodzic wsparli w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tymczasem pierwszy komunikat wałbrzyskie sztabu WOŚP mówi o 60 tys. zł. – Ale wciąż trwa liczenie! – podkreślają organizatorzy wałbrzyskiego finału.

W Wałbrzychu pieniądze zbierało 120 wolontariuszy, a finałowa impreza po raz pierwszy odbyła się w Starej Kopalni. Jej gwiazdą był Rafał Brzozowski, a relacje z wałbrzyskiego grania przekazywała na żywo TVP Wrocław oraz TVP 2.

wosp swiebodzice 2015

 

 

 

 

 

 

 

– Świebodziczanie mają wielkie serca, dziękujemy, jesteście niesamowici! – cieszyła się szefowa świebodzickiego Sztabu WOŚP Zofia Marek, gdy już było wiadomo, jaka będzie kwota tegorocznej zbiórki. W 2014 roku było 46,6 tys. zł, teraz udało się mocno przekroczyć 50 tysięcy.

23. Finał WOŚP w Świebodzicach był jak zawsze imprezą bogatą w wydarzenia, gromadzącą całe rodziny i mnóstwo młodzieży, bo to właśnie świebodzicka młodzież jest siłą napędową Orkiestry. 114 wolontariuszy kwestowało na ulicach miasta już od rana, mimo, że pogoda była nieciekawa a silny wiatr raczej odstraszał od spacerów.

Zabawa rozpoczęła się tradycyjnie w hali sportowo-widowiskowej OSiR Świebodzice sp. zo.o. oficjalnym powitaniem przez szefową Sztabu Zofię Marek i burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza, który tradycyjnie patronuje honorowo finałowi.

– Znów zagrają tysiące serc, bo jesteśmy tu razem, by pomóc dzieciom i osobom starszym, pozdrawiam świebodzicką młodzież – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Finał rozpoczęły występy maluchów ze świebodzickich przedszkoli, później prezentowały się dzieci i młodzież ze szkół, nie zabrakło także występów utalentowanej młodzieży z Miejskiego Domu Kultury. Gwiazdami tegorocznego Finału był Zespół Estradowy Krąg oraz No business & blues band. Występom towarzyszyły kiermasze z pysznymi, domowymi wypiekami, grochówką, sałatkami,; dla najmłodszych było orkiestrowe malowanie twarzy, strzelanie z łuku i wiele innych atrakcji. Ważnym elementem świebodzickiego Finału jest zbiórka krwi, prowadzona przez Klub Honorowych Krwiodawców w Świebodzicach. Udało się zebrać jeszcze więcej krwi, niż w zeszłym roku – 17 litrów, które oddało 37 osób. Wśród nich były osoby, które zdecydowały się po raz pierwszy podzielić bezcennym lekiem.

Najwięcej emocji jak zawsze przyniosła licytacja podarunków, przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Tu także padł rekord – zebrano 11,5 tys. zł. Do wylicytowania było wiele atrakcyjnych przedmiotów, ale także przeloty samolotem na naszym lotnisku, co stanowiło szczególną atrakcję tegorocznej licytacji.

Tuż przed oficjalnym otwarciem na stadionie MKS Victorii rozegrano jeszcze orkiestrowy mecz pomiędzy AZS PWSZ Wałbrzych a naszym miejskim klubem MKS Victoria.

Impreza zakończyła się tradycyjnym Światełkiem do Nieba, a we wspólnym graniu wzięło udział mnóstwo mieszkańców naszego miasta, serdecznie dziękujemy za obecność i wsparcie.

Warto dodać, że świebodzicka Orkiestra gra już 14 lat.

Podczas tegorocznego 23. Finału WOŚP zbieraliśmy pieniądze na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów. Więcej informacji o świebodzickim Finale WOŚP na www.wospswiebodzice.pl  oraz na profilu Sztabu na Facebooku: www.facebook.com/wospswiebodzice

Boguszów Gorce

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach zorganizowała Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Impreza hulała pełną piersią. Do pracy na rzecz WOŚP stawiło się 50 wolontariuszy, którzy kwestowali na terenie Boguszowa-Gorc, Witkowa, oraz Jaczkowa. Organizator akcji Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury, przy współpracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Zespołu Szkół Samorządowych oraz Stowarzyszenia Sudety Offroad, przygotował dwie ciekawe i bardzo różnorodne imprezy.

W boguszowskim rynku grano już od sobotniego poranka. Pod Centrum Kultury stanął kiermasz ciast przygotowanych przez Zespół Szkolno-Przedszkolny. Sprzedawane były też cieszące się olbrzymim powodzeniem WOŚP-owe piernikowe serca przygotowane przez panią Elżbietę Gajewską Dyrektora MBP-CK, oraz krokiety przygotowane przez panią Halinę Bieniecką, a wszystko to oczywiście za przysłowiowy wrzut do puszki. Po południu natomiast w sali widowiskowej MBP-CK  odbył się klimatyczny koncert, pełen uniesień
i pięknego śpiewu. Artyści zaprezentowali najpiękniejsze pieśni z repertuaru Il Divo, Josha Grobana, Andrea Bocelliego oraz wiele innych, przejmujących utworów. Wszystko to można było usłyszeć w wykonaniu pani Nairy Ayvazyan oraz jej gości specjalnych tenora Sylwestra Targosza Szalonka który wystąpił wraz z partnerką sceniczną  Beatą Mańkowską.
To wyjątkowe wydarzenie mogło się odbyć tylko dzięki usilnym staraniom szefowej biblioteki, dyrektor Elżbiety Gajewskiej, która nie tylko dowodziła całością prac związanych z sobotnią i niedzielną imprezą, ale także skutecznie namówiła  artystów  do występu w Boguszowie. Popołudniowy koncert wzbudził zachwyt wśród licznie zgromadzonej widowni co wymiernie przełożyło się na dochód z licytacji prowadzonych w przerwach koncertu. Licytację prowadziła aktorka Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu pani Bożena Oleszkiewicz. W niedzielę 11 stycznia gwarno i wesoło było w Boguszowskim Rynku już od poranka, gdzie odbył się pokaz pojazdów terenowych. Dla odważnych Stowarzyszenie Offroad Sudety przygotowało nie lada atrakcje można było skorzystać z przejażdżki Offroad Taxi czyli skorzystać z przejażdżki pojazdami typu Extreme, Adventure, Turistic po okolicznych bezdrożach również za przysłowiowy ,,rzut do puszki”. Organizatorzy WOŚP nie zapomnieli o najmłodszych  mieszkańcach naszego miasta i wolontariuszach. Przygotowano dla nich występ Teatru Krewni i Znajomi Królika w spektaklu pt. ODDANY PRZYJACIEL oraz niesamowity pokaz magii i czarów w wykonaniu iluzjonisty Michała Sośniaka. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego Światełka do nieba, które zakończyło XXIII zbiórkę na rzecz WOŚP. Dzięki doskonałej organizacji całej akcji oraz hojności mieszkańców udało się zebrać 17 526,65 zł. Ten wielki dar przekazany na rzecz Fundacji WOŚP po raz kolejny pokazał, że mieszkańcy naszego miasta mają wielkie serca.

– Kabaret „Chyba” oraz Teatr Igraszka wystąpili podczas imprezy organizowanej przez Centrum Kulturalno-Kongresowe WITOLD w Boguszowie-Gorcach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gwarno i wesoło na terenie byłej kopalni w Gorcach było od godziny 15.00 kiedy to rozpoczął się program dla najmłodszych. Nie zabrakło wesołych pląsów i konkursów prowadzonych przez aktorów Teatru Igraszka oraz licytacji wośpowych gadżetów. Czynna była również kawiarenka WOŚP, w której za przysłowiowy wrzut do puszki, serwowano soczki, kawę, herbatę oraz przepyszne ciasta przygotowane przez panie z „Klubu Igiełka”, rodziców dzieci z teatrzyku „Trele Morele” oraz panie z Klubu „Nordic Wolking”. Po zakończeniu zabawy dla najmłodszych, o godz. 17.00 nie lada gratka spotkała wszystkich miłośników kabaretu i doskonałej zabawy. Dla widzów dorosłych zaprezentował się bowiem Kabaret „CHYBA” z Wrocławia. Nie zabrakło nowych dowcipów oraz tych znanych szerszej publiczności z programów telewizyjnych. Salwy śmiechu wywołał zwłaszcza skecz o różnicach pokoleniowych dziadek/wnuczek oraz „gangsterskie rewolucje”, w którym swoje sceniczne „5 minut” miała osoba z publiczności. Podczas imprezy nie mogło oczywiście zabraknąć licytacji na rzecz WOŚP, które wspólnie z DJ Mirkiem przeprowadzili kabareciarze. Dzięki doskonałej zabawie i ofiarności tłumnie zgromadzonej publiczności za wysokie kwoty wylicytowano wszystkie przekazane organizatorowi gadżety. Podczas imprezy udało się uzbierać niemal 7.000,00 zł. Najwyższą kwotę – 1.600,00 zł uzyskano ze sprzedaży złotego serduszka z pracowni Wiesława Cozaca. Wysokie kwoty osiągnęły też: wycieczka do Zakopanego ufundowana przez Biuro DUO TRAVEL, koszulki WOŚP, karnety fryzjerskie Aldony Filipkowskiej, Karnet na Dzikowiec ufundowany przez Radnych Boguszowa-Gorc, zaproszenia do Restauracji i Klubu A’PROPOS i wiele, wiele innych.
Impreza zakończyła się około godz. 20:00 pokazem fajerwerków czyli tradycyjnym „ŚWIATEŁKIEM DO NIEBA” , za które dziękujemy operatorowi CK-K WITOLD – Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej Spółka z o.o. w Boguszowie-Gorcach – relacjonuje Anna Barczuk, szef imprezy WOŚP.

Głuszyca

– Trzeci Wymiar, Jah Chwasta Jaraj, uElectrogórale, Suchy, Elzet, Prezes KRO, szkoła śpiewu „Bel Canto”, pokazy tańca, sztuk walki, pokazy pierwszej pomocy i licytacje to atrakcje, które 11. 01. 2015 czekały na publiczność przybyłą do Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną.Dzięki hojności mieszkańców Głuszycy zebraliśmy 5733,03 zł, a nasze licytacje na Allegro WOŚP wciąż jeszcze trwają. „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów” – oto hasło 23. finału WOŚP. Szef sztabu – Natalia Smolińska zgromadziła w tym roku 15 wolontariuszy, którzy prowadzili zbiórkę na ulicach, było także czterech wolontariuszy wewnętrznych. Głuszycki finał prowadzony przez dyrektora CK-MBP Monikę Rejman oraz Zbigniewa Boguskiego rozpoczął się o godz. 14.45. Burmistrz Głuszycy Roman Głód aktywnie włączył się do finału WOŚP, przeprowadzając jedną z licytacji oraz wspomagając wolontariuszy podczas kwesty na ulicach naszej gminy. Publiczność zgromadzona w sali widowiskowej CK-MBP mogła wysłuchać występów zespołów, reprezentujących różne style muzyczne. Na początku sceną zawładnęło Jah Chwasta Jaraj. Swoim talentem muzycznym mogli się również popisać uczniowie szkoły śpiewu „Bel Canto”. Następnie uElectrogórale zaprezentowali folkowo-rockowy repertuar. Przed występem gwiazdy wieczoru publiczność „rozgrzewali” młodzi raperzy: Suchy, Elzet i Prezes KRO. O godz. 18.30 na scenę wkroczył Trzeci Wymiar i wystąpił przed salą zapełnioną po brzegi przez swoich fanów. Czas pomiędzy koncertami był urozmaicony różnymi pokazami. Szkołę tańca „Cordex” z Wałbrzycha reprezentowały dwie pary Natalia i Dawid Rudzcy oraz Marta Kruszyńska i Szymon Żałko, którzy wykonali swoje popisowe tańce: sambę, rumbę, walca wiedeńskiego i quickstep. Drugi występ taneczny przygotowała Magdalena Truszczyńska – instruktorka zumby. Panie zaprezentowały bardzo dynamiczny program taneczny w rytmach muzyki latynoamerykańsiej. W czasie wieczoru można było również wziąć udział w pokazie sztuk walki, przygotowanym przez Głuszycki Klub Karate Kyokushin „Only Fighting” pod przewodnictwem pana Mariusza Lesia, wielokrotnego mistrza Polski Karate Kyokushin. W trakcie pokazu nie zabrakło efektownego łamania gipsowych bloków oraz drewnianych płyt. Nie zawiódł również wałbrzyski WOPR, który zaprezentował pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas 23. finału WOŚP głuszycki sztab zebrał kwotę 5356,03 zł z kwesty do puszek wolontariuszy. W trakcie imprezy w CK-MBP przeprowadzano również drobne licytacje wewnętrzne, z których uzyskano 377 zł, a na Allegro WOŚP wciąż trwają licytacje przedmiotów podarowanych przez znane osoby. Dziękujemy wszystkim sponsorom głuszyckiego finału WOŚP, a byli nimi: Gospodarstwo Agroturystyczne „Arkadia”, sklep odzieżowy „Queen Lady Baby”, Nauka Jazdy – Krzysztof Machowski, „Łomnicka Chata”, „ROLMAR”, USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE Piotr Dużyński, Jadłodajnia „Finezja”, „TOP” Materiały budowlane, „PP Color” Piotr Gałek, „AutoMiran” – Andrzej Papamichalis, Taxi Głuszyca – Ireneusz Kędzia, ZNiD G.P. Walczak, Drukarnia „Bimart”, Podziemne Miasto „Osówka”. Szczególne podziękowania kierujemy do członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Głuszycy Górnej pod kierownictwem naczelnika pana Tomasza Trawczyńskiego oraz do komendanta Komisariatu Policji w Głuszycy pana Sebastiana Sabadacha za zapewnienie bezpieczeństwa podczas koncertu Trzeciego Wymiaru – podkreślają organizatorzy finału WOŚP w Głuszycy.

Jedlina Zdrój

– Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 11 stycznia w „Białej Sali” na Placu Zdrojowym w Jedlinie-Zdroju. Po raz kolejny kwestowali harcerze-wolontariusze WOŚP z I Jedlińskiej Drużyny Harcerskiej „Wilki” (drużynowa Wiktoria Rafałowicz). Zebraliśmy w niedzielę 2138,73 złotych. Podczas finału można było obejrzeć występy zespołów „Laser” i „Sqdo”, wystąpił również „Payo” oraz Robert Delegiewicz, a także pokaz tańca ZUMBA i klimatycznego hip-hopu. Tradycyjnie, jak co roku, zakończyliśmy finał światełkiem do nieba. Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, wolontariuszom, organizatorom, mieszkańcom, którzy zaoferowali swoją pomoc podczas Orkiestry – podkreśla Laura Szelęgowicz z Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju.

Walim

– 11 stycznia 2015 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 23 zagrała na terenie gminy Walim. Zbiórkę pieniędzy prowadziło 11 wolontariuszy wyposażonych w identyfikatory, skarbonki i serduszka Wielkiej Orkiestry. Na szczególne uznanie zasługuje jedenastoletnia Maja Bereś, która uzbierała największą sumę do puszki, w wysokości 325,76 zł. Tym razem sztab WOŚP w Walimiu, wspomagając kolejny szczytny cel, wspólnymi siłami zebrał kwotę 5095,92 zł. Po godzinie 14.00 w walimskim Parku Jordanowskim- gdzie odbywały się główne wielkoorkiestrowe obchody, zrobiło się niezwykle muzycznie. Najpierw dzięki tanecznym występom grupy Zumba Kids, wspomaganych przez rodziców, które za sprawą pani Beaty Rejek rozgrzewały i zachęcały wszystkich zebranych do wesołych pląsów. Następnie przy płonącym ognisku można było pośpiewać i pokołysać się w rytm utworów wyśpiewywanych przez Krzysztofa Gołębiewskiego. Miłośnicy dobrego jedzenia i pluszaków również mogli znaleźć coś dla siebie. Grono pedagogiczne Zespołu Szkół w Walimiu sprzedawało przepyszne słodkości, dzięki czemu uzbierali kwotę 678,06 zł. Zespół Placówek Resocjalizacyjnych pomagał przy akcji ” Kup misia”. Wszyscy zziębnięci mieli możliwość rozgrzania się kiełbasą wprost z grilla oraz gorącą kawą i herbatą serwowaną przez właścicieli Karczmy Rycerskiej Zamek Grodno. Duży „zastrzyk” gotówki podczas tegorocznego finału wpłynął z aukcji, zasilając naszą pulę kwotą 2.325,76 zł. Punktualnie, jak co roku, o godzinie 20.00 przy sygnale OPS Walim, rozbłysło światełko do nieba, kończąc tym 23 finał WOŚP, ale równocześnie przypominając iż gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy swoją pracą, zaangażowaniem oraz ofiarnością wspomogli tę wyjątkową akcję.

 

(RED)

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej