Tygodnik DB2010

Orkiestra już się stroi

Przed nami 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Oj się będzie działo! – jak mówi Jurek Owsiak.

banerek

 

 

 

 

 

 

 

Wałbrzych

Rafał Brzozowski, Sachiel, Darkprocess, Dawka Energii, grupa ognia Impuls, Śląska Rota Najemna, pokazy ratownictwa, nauka udzielania pierwszej pomocy, prezentacja motocykli. To tylko część atrakcji, jakie przygotował Wałbrzyski Ośrodek Kultury na 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nieodzowną częścią WOŚP są „licytacje”.

– Mamy piękne złote serduszko, przekazane przez mistrza złotnictwa Grzegorza Śmigla. Zapraszam na spotkanie z Rafałem Brzozowskim. Można będzie także nabyć kurs na prawo jazdy kat. B albo motocyklową paradę weselną – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Wciąż można darować przedmioty, usługi, które trafią na „orkiestrową licytację”. Organizatorzy czekają na nie w siedzibie WOK w Starej Kopalni.

– Wszystko, co już posiadamy, prezentujemy na stronie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury www.wok.walbrzych.pl/wosp/licytacje. Strona na bieżąco jest aktualizowana. Swoje propozycje cenowe już można zgłaszać osobiście, telefonicznie 608 449 451 i e-mailowo marketing@wok.walbrzych.pl – dodaje Jarosław Buzarewicz.

Sercem tegorocznego finału jest Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Start, 11 stycznia, godzina 11.00 (zbiórka krwi), scena, pokazy, „licytacje” 14.00 – 20.00. Finał zakończy światełko do nieba. Wałbrzyska WOŚP kilkakrotnie zagości na antenie TVP2, w programie prowadzonym przez Jurka Owsiaka.

W Wałbrzychu wolontariusze kwestować będą na ulicach już od rana. Ważna jest każda złotówka. 23. finał WOŚP odbywa się pod hasłem: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.”

 

Mieroszów 

wosp_2015_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wosp_2015_2

 

 

 

 

 

 

 

 

Świebodzice

Do pracy gotowych jest już 114 wolontariuszy, program finału zapięty na ostatni guzik, zatem w niedzielę, 11 stycznia, zapraszamy wszystkich świebodziczan do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, by wesprzeć opiekę medyczną nad seniorami i dziećmi, a także pomóc w zakupie sprzętu na dziecięce oddziały onkologiczne i pediatryczne.

– Nasze świebodzickie wielkie granie rozpoczynamy o godz. 11.00 na Stadionie im. Ludwika Paluszaka przy ul. Sportowej 15, meczem MKS Victoria Liga Okręgowa z pierwszoligowym kobiecym zespołem AZS PWSZ Wałbrzych, a oficjalnie – o godz. 13.00 – w hali widowiskowo- sportowej przy ul. Mieszka Starego 4 – mówi Zofia Marek, szefowa świebodzickiego Sztabu WOŚP. – Zapraszamy  na fantastyczny, 7-godzinny program, pyszne domowe ciasta, koncerty zespołów, występy dzieci, i oczywiście licytację gadżetów.

Wśród przekazanych Orkiestrze prezentów do licytacji są m. in. biżuteria sutasz, srebro, rękodzieło, obrazy, witraże, gadżety Fundacji, ale także przejazdy zabytkowym wozem bojowym, strzelanie z łuku oraz tytułowe „odlotowe” atrakcje – przeloty samolotem dla 3 osób, szybowcami dla 3 osób i kurs spadochronowy oraz zasobnik na spadochron – wszystko to przekazane przez Towarzystwo Lotnicze ze Świebodzic. Ale to nie koniec, dary wciąż napływają.

Świebodzicki Finał to także zbiórka krwi w godz. 12.00-16.00 w holu Gimnazjum nr 2.

Zapraszam gorąco na orkiestrowe granie wszystkich świebodziczan! Po prostu bądźmy razem w tej „letniej zadymie” w środku zimy, cieszmy się, niosąc radość i nadzieję innym – zachęca Zofia Marek.

 Boguszów Gorce

boguszw-gorce z  wosp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wosp witold

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Głuszyca

Tegoroczny 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Głuszycy to koncerty, występy taneczne, pokazy pierwszej pomocy oraz pokazy sztuk walki.

Już 11 stycznia od 9.00 rano na ulicach naszego miasta pojawią się kwestujący wolontariusze. Po godz. 14.45 rusza impreza otwarta w Centrum Kultury-MBP. Zaczynamy od występu uczniów szkoły tańca „Cordex” z Wałbrzycha. Następnie sceną zawładnie zespół reggae – JAH CHWASTA JARAJ. W programie jest również energetyczny pokaz zumby oraz karate (szkoła „Only Fighting” z Głuszycy). Swoim talentem przed publicznością popiszą się również uczestnicy zajęć nauki śpiewu z CK-MBP. Nie zabraknie także pokazu udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonego przez grupę WOPR.

O 16.40 na scenę wkroczą uElectrogórale z rockowo – folkową nutą. A przed gwiazdą wieczoru rozgrzewać publiczność będą SUCHY, ELZET I PREZES KRO. Nasz główny punkt programu, to koncert TRZECIEGO WYMIARU.

Imprezę kończymy o godzinie 20.00 tradycyjnym, symbolicznym „światełkiem do nieba”.

Przypominamy, że na portalu Allegro trwają wciąż finałowe licytacje. Można nabyć m.in. koszulkę z autografami czołowych kierowców WRC, płytę Lao Che z podpisami członków zespołu oraz singiel Kamila Bednarka również opatrzony autografem artysty.

Najświeższe informacje ze sztabu znajdziecie na utworzonym na Facebooku wydarzeniu, do którego można dołączyć pod podanym linkiem: https://www.facebook.com/events/320259904841519/?fref=ts

 

Jedlina Zdrój

wosp jedlina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Walim

wosp walim

 

Tags:

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej