Tygodnik DB2010

Prognoza pogody z głuszyckich Kamyków

W najbliższą sobotę 10.01. znany prezenter pogody Bartek Jędrzejak wraz z ekipą telewizyjną programu Dzień Dobry TVN będą przekazywać informacje pogodowe z głuszyckich „Kamyków”. W czasie trzech wejść „na żywo” (o godz. 8.30, o 9.30 i o 10.30) telewidzowie – oprócz serwisu pogodowego – będą mogli zobaczyć pokazy wspinaczki lodowej.

Gluszyca_herb

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lodospady w Głuszycy Górnej tworzą się w nieczynnym kamieniołomie na zboczach góry Ostoja w Górach Kamiennych. Dzięki sprzyjającej aurze w okresie zimowym w kamieniołomie zamarza pięć lodospadów: Stary, Jerzego, Złoty Lunatyk, Sople Sezonowe i Nitka. Poza Tatrami i Karkonoszami jest to najlepsze miejsce w Polsce do uprawiania wspinaczki lodowej. Przyjeżdżają tu wspinacze z całej Polski i Czech. Miejsce oferuje też niezwykłe walory krajobrazowe.
– W sobotniej wspinaczce lodowej będą brali udział m.in.: Janusz Pawłowski i Łukasz Pokorski, którzy – w ramach wolontariatu – zajęli się przygotowaniem i wytyczeniem tras wspinaczkowych oraz promują na stronie internetowej (lodospady.gluszycagorna.com.pl) niewątpliwą atrakcję turystyczną naszej gminy. Swój udział w wspinaczce zapowiedział również burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz lokalni pasjonaci wspinaczek wysokogórskich. W imieniu ekipy telewizyjnej oraz uczestników wspinania się po lodospadzie zapraszamy w sobotnie przedpołudnie nie tylko do obejrzenia w telewizji niecodziennego serwisu pogodowego z Głuszycy Górnej, lecz również do osobistego przybycia na Kamyki. Burmistrz Głuszycy zapewnia, iż droga dojazdowa do samego stawu w kamieniołomie będzie odśnieżona – zachęcają organizatorzy.

(RED)

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej