Tygodnik DB2010

Orszak Trzech Króli

6 stycznia w Wałbrzychu i Świebodzicach przejdą ulicami  Orszaki Trzech Króli.

 

orszak 3 kroli

W Wałbrzychu Orszak Trzech Króli wyruszy 6 stycznia 2015 roku, o godz. 12.00 sprzed kościoła pod wezwaniem Aniołów Stróżów przy ul. Moniuszki. Orszak ten jest organizowany przez organizacje, stowarzyszenia i grupy katolickie oraz organizacje pozarządowe.

– Jego celem jest nawiązanie do wydarzeń z przed 2000 lat, kiedy to Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem aby pokłonić się Świętej Rodzinie i ich nowonarodzonemu Dzieciątku. Chcielibyśmy aby te wspaniałe, uliczne jasełka były czasem radości i zabawy. Abyśmy ten czas spędzili razem z naszymi dziećmi, pokazując im, że wspólne, uliczne kolędowanie to nie tylko staropolski zwyczaj ale też święto naszych rodzin. Chcemy promować wartość rodziny i małżeństwa, pokazywać, że w życiu ważna jest miłość i przywiązanie do tradycji. Wyjdźmy wspólnie na ulice naszego miasta przebrani w stroje z epoki i podążajmy za konnym Orszakiem Królewskim z radosnym śpiewem kolęd. Zachwyćmy się szopkami Bożonarodzeniowymi zbudowanymi przez nasze dzieci i inscenizacją muzyczno-taneczną przygotowaną przez gimnazjalistów. Spotkajmy też Heroda i Herodiadę w otoczeniu swoich żołnierzy. Zakończenie Orszaku nastąpi na placu Teatralnym, gdzie zostaną wręczone nagrody twórcom szopek w dwóch kategoriach: szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Odbędzie się też krótka prezentacja kolęd w wykonaniu dzieci. Bądźmy wszyscy współorganizatorami  tego radosnego wydarzenia i włączmy się do wspólnej zabawy i kolędowania. Kolędy lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu – podkreślają organizatorzy.

Z kolei w Świebodzicach Orszak Trzech Króli wyruszy z placu przed ratuszem o godzinie 13:00. Trzej monarchowie, w otoczeniu swojej świty, przejdą ulicą Kopernika, Browarową, Świdnicką, Kolejową i Parkową do Parku Miejskiego, gdzie oddadzą pokłon Świętej Rodzinie. Każdy może się przyłączyć do tego wyjątkowego orszaku, kolędując i wspólnie przeżywając to radosne święto. Organizatorzy przewidzieli konkurs śpiewania kolęd, a na każdego uczestnika czeka nagroda niespodzianka. Organizatorami Orszaku Trzech Króli w Świebodzicach są: Dziekan Dekanatu Świebodzice ks. Jan Gargasewicz, ks. Mateusz Pawlica oraz Fundacja REM.

(RED)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej