Tygodnik DB2010

Zostań wolontariuszem Brave Kids

– Zapraszamy do współpracy przy międzynarodowym projekcie. Przeżyj ciekawą przygodę z dziećmi z całego świata – mówi Magdalena Sawicka z Fundacji im. Elżbiety Marii Urbańskiej – organizator Brave Kids Wałbrzych.

SONY DSC

– Poszukujemy wolontariuszy, którzy chcieliby współtworzyć wałbrzyską edycję Brave Kids 2015. Na przełomie czerwca i lipca b.r. dzieci i ich liderzy z zagranicznych grup będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych, przedstawieniach, spotkaniach w Wałbrzychu. Zapraszamy do wielkich przygotowań i realizacji tego wyjątkowego projektu. Poszukujemy wolontariuszy, którzy włączą się w proces tworzenia Brave Kids. Od wolontariuszy oczekujemy przede wszystkim zaangażowania oraz odpowiedzialnego podejścia do przekazanych obowiązków. Zadania stawiane przez organizatorów to m.in. asystowanie liderom artystycznym podczas warsztatów, opieka nad dziećmi, praca biurowa oraz organizacja logistyczna spektakli, spotkań. Poszukujemy zatem osób pozytywnych, obowiązkowych i punktualnych, posiadających doświadczenie i cierpliwość w opiece nad dziećmi. Jeśli chcesz stać się częścią zespołu Brave Kids, poznać dzieci z całego świata, wpłynąć pozytywnie na lokalne środowisko, odbyć warsztaty edukacyjno-rozwojowe, szkolenie z międzykulturowości i pierwszej pomocy, a także wspierać zespół produkcyjny Brave Kids w procesie przygotowania, prosimy o kontakt i przesłanie CV na adres: emu.fundacja@gmail.com – mówi Magdalena Sawicka i dodaje: – Brave Kids to unikatowe wydarzenie o zasięgu międzynarodowym, prezentujące rzadkie, ginące tradycje z całego świata. To spotkanie młodych odważnych ludzi, którzy mówią o tym skąd pochodzą, jakie są ich wartości, obyczaje, kultura i duchowe dziedzictwo.

  • Głos odważnych dzieci. Pozwalamy im mówić i dzięki temu przywracamy im godność. Nasze dążenia, by pomóc ocalić to, w co wierzą, dają im siłę                         w codziennych zmaganiach.
  • Wymiana doświadczeń. Dzielenie się kulturą zamiast podziałów kulturowych. Dzieci pracować będą nad wspólnym przedstawieniem, wnosząc w nie cząstkę siebie i swojej kultury. Młodzi twórcy wystąpią w podwójnej roli – będą uczyć się od innych i sami udzielać lekcji.
  • Trening skuteczności. W Brave Kids wezmą udział dzieci o różnym statusie materialnym, społecznym. Ich wspólna praca, na równej pozycji, da możliwość budowania tolerancji i miłości.
  • Wyrównanie szans. Brave Kids to coś więcej niż sezonowe wydarzenie. Pragniemy nawiązać trwałą współpracę z zespołami dziecięcymi na całym świecie oraz instytucjami zajmującymi się dziećmi i młodzieżą zagrożonymi wykluczeniem społecznym, aby kontynuować i rozwijać w przyszłości podobne projekty. Chcemy umożliwiać ich liderom wymianę doświadczeń w pracy z dziećmi, wspierać ich            w dalszych działaniach.
  • Sztuka, która umożliwia dialog. Dzieci z odległych zakątków świata mogą się poznać i porozumieć w najbardziej uniwersalnym z języków – języku sztuki, w sposób jasny i zrozumiały. W ten sposób chcemy dotrzeć do każdego mieszkańca Wałbrzycha i okolic.
  • Animatorzy kultury. Współpracujemy z osobami posiadającymi doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Umożliwiamy wymianę doświadczeń i wiedzy pomiędzy liderami grup dziecięcych, lokalnymi organizacjami, instytuacjami zajmującymi się edukacją.
  • Praktykowanie gościnności. Jednym z najistotniejszych elementów programu są działanie lokalne skierowane na aktywizację i edukację polskiego społeczeństwa. Zaproszone dzieci są goszczone przez lokalne rodziny, które spędzają dwa tygodnie opiekując się swoim gościem, realnie obcując z różnicami i podobieństwami kulturowymi, a także aktywnie uczestnicząc w spektaklach, występach i działaniach dzieciaków.

 (RED)

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej