Tygodnik DB2010

Bożonarodzeniowy Witold

Na terenie byłej kopani w Gorcach zrobiło się bardzo gwarnie i świątecznie, za sprawą koncertu bożonarodzeniowego, zorganizowanego przez Centrum Kulturalno-Kongresowe „Witold” w Boguszowie-Gorcach.

bozonarodzeniowy witold

O świąteczny nastrój podczas imprezy w wyjątkowy sposób zadbała grupa muzyczna, prowadzona przez Katarzynę Pierzchałę, która specjalnie na tę okazję – wraz ze swoimi podopiecznymi – wykonała mini koncert kolęd i pastorałek. W sali konferencyjnej można było usłyszeć pierwsze dźwięki bożonarodzeniowej muzyki. Na scenie z wdziękiem zaprezentowały się Marta Świątek, Patrycja Bąbel, Wiktoria Redka, Julia Kuźma, Emilia Adamczyk, Sara Kochańska i Daria Steczko, którym akompaniowały gitarzystki Katarzyna Słowik, Katarzyna Chodasewicz, Oliwia Kowalska, Karla Kunicka oraz Sara Nanowska. Melodyjne, dziecięce głosy, w połączeniu ze wspaniałą grą na gitarach sprawiły, że niejednej ze 120 osób obecnych w sali w oku zakręciła się łza. Grupie dziecięco – młodzieżowej w szczególny sposób podziękowała Sylwia Dąbrowska, przewodnicząca Rady Miejskiej Boguszowa Gorc wręczając im kosz pełen słodkich niespodzianek.
W drugiej części imprezy, w równie nastrojowy sposób, zaprezentował się boguszowski zespół Emaus w składzie: Joanna Kamińska (śpiew, gitara prowadząca), Katarzyna Kot (śpiew, instrumenty perkusyjne), Tomasz Szkudlarek (śpiew, gitara elektryczna, harmonijka ustna), Krzysztof Kot (gitara basowa, śpiew) oraz Paweł Kobialko (perkusja). Zespół z parafii p.w. Św. Trójcy zabrał zgromadzoną publiczność w podróż do krainy kolęd i pastorałek. Publiczność wspólnie z grupą mogła zanucić znane i lubiane kolędy tj. „Cicha noc”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Skrzypi Wóz”, czy też pastorałkę „Nad Światem” (muzyka i słowa Tomasza Szkudlarek).
Impreza zakończyła się kiermaszem rękodzieła, świątecznych stroików, ozdób choinkowych i przepysznych ciast przygotowanych przez członków oraz sympatyków Fundacji Ulica Swoje Wie.

(RED)

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej