Tygodnik DB2010

Będzie rewolucja w powiecie!

Jacek Cichura z PSL starostą, Krzysztof Kwiatkowski z PiS wicestarostą i niezależny radny Mirosław Potapowicz członkiem zarządu – tak, według naszych nieoficjalnych informacji, będzie wyglądał nowy Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego.

SONY DSC

Przypomnijmy: Jacek Cichura z PSL, a nie Andrzej Lipiński z PO, został nowym starostą powiatu wałbrzyskiego – w taki sensacyjny sposób zakończyła się w piątek druga sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego nowej kadencji, której obrady zostały przerwane do najbliższej środy. Nowy starosta po wyborze zgłosił wniosek o godzinną przerwę na uzupełnienie składu zarządu, ale radni – większością głosów – przychylili się do wniosku przewodniczącego rady Grzegorza Walczaka z klubu PO, który zaproponował przerwanie sesji do środy. Do tego czasu władzę będzie sprawował dotychczasowy zarząd powiatu (starosta Józef Piksa z PSL, wicestarosta Andrzej Lipiński z PO i członek zarządu Arkadiusz Mucha z PO).

Radni zbiorą się ponownie w środę o godz. 10.00 i wszystko wskazuje na to, że Platforma Obywatelska, która do Rady Powiatu Wałbrzyskiego wprowadziła 8 radnych (w 17-osobowej radzie) będzie… opozycją! Według naszych nieoficjalnych informacji, w środę koalicji PSL – PiS, którą wspierać będą minimum dwaj radni, którzy do rady weszli z list PO, uda się powołać nowy zarząd powiatu, złożony z radnych: Cichury, Kwiatkowskiego i Potapowicza. Wszystko wskazuje również na to, że będą także zmiany w prezydium Rady Powiatu Wałbrzyskiego i na kilku innych stanowiskach kierowniczych w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu oraz instytucjach mu podległych.

(RED)

Tags: , , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej