Tygodnik DB2010

Aktywni seniorzy w akcji

Projekt „Aktywni Seniorzy”, który realizowany jest przez Fundację „Zielone Wzgórze” w Wałbrzychu, a współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej osób Starszych na lata 2014-2020, powoli dobiega końca. Pomysłodawcy tej inicjatywy myślą już o jej kontynuacji.

aktywni seniorzy gory

Uczestnikami  projektu są mieszkańcy Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, którzy ukończyli 60 rok życia i są już nieczynni zawodowo.

– Wszyscy seniorzy aktywnie biorą udział w tym przedsięwzięciu, uczęszczając na wszystkie zajęcia przygotowane w ramach projektu „Aktywni seniorzy”. A oferta dla nich zawiera zajęcia komputerowe, kurs języka angielskiego czy treningi pamięci. Ale na tym nie koniec, bo nasi seniorzy chodzą na wycieczki piesze, wyjeżdżają na basen, do kręgielni i do teatru. Niedługo, niestety, zakończy się realizacja tego zadania. Muszę jednak przyznać, że wielki entuzjazm i ogromne zaangażowanie uczestników jest dla nas bardzo silną motywacją do tego, aby Fundacja „Zielone Wzgórze” w kolejnym roku przystąpiła do konkursu na kontynuację tego bardzo potrzebnego zadania – mówi Roman Ludwiczuk, fundator Fundacji „Zielone Wzgórze”.

(KD)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej