Tygodnik DB2010

Korki na Strzegomskiej

Ruch wahadłowy i brak przejazdu w kierunku Poniatowa – to główne utrudnienia w ruchu na ul. Strzegomskiej w Wałbrzychu. Do tego dochodzą jeszcze ograniczenia w ruchu na drodze krajowej nr 35 między Wałbrzychem a Świebodzicami.

 

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

Trwa gorączka remontowa na drogach w naszym regionie. Z jednej strony sukcesywnie oddawane są wyremontowane odcinki dróg, a z drugiej – prace obejmują kolejne jezdnie.

Co raz mniej problemów jest przy wyjeździe z Wałbrzycha w kierunku Świebodzic, gdzie trwają prace na odcinku ul. Wrocławskiej od skrzyżowania z ul. Uczniowską do nowego ronda przy ul. Wilczej. Ale niedawno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła realizację inwestycji, polegającej na kompleksowym remoncie liczącego nieco ponad 1,2 km odcinka drogi nr 35 pomiędzy Wałbrzychem a Świebodzicami. Aktualnie ruch odbywa się po dwóch, a nie – jak dotychczas – po czterech pasach jezdnych. W ramach remontu, sfrezowana zostanie dotychczasowa nawierzchnia, która zastąpiona będzie nową, z betonu asfaltowego. Ponadto prace zakładają; wymianę krawężników, uzupełnienie poboczy i wykonanie oznakowania odblaskowymi masami termoplastycznymi.

Kierowcy, którzy przywykli od skracania sobie czasu przejazdu w kierunku centrum miasta, wybierając tzw. wschodnią obwodnicę Wałbrzycha, muszą teraz liczyć się z utrudnieniami, ponieważ od kilku tygodni trwają prace remontowe na ul. Strzegomskiej, która łączy ul. Uczniowską z ul. Noworudzką i Świdnicką. Na dwóch odcinkach ruch odbywa się wahadłowo i nie ma wjazdu w kierunku Poniatowa. Będą też całkowite wyłączenia z ruchu, gdy będzie nakładana ostatnia warstwa jezdni.

Ruch wahadłowy odbywa się także na ul. 1 Maja – na pograniczu wałbrzyskiego Śródmieścia i Sobięcina, gdzie prowadzone są prace związane z przebudową wiaduktu na ul. Sikorskiego i na drogach dojazdowych. Za sprawą oddania do użytku części jezdni na wiadukcie, nastąpiła tam zmiana organizacji ruchu, ale – w związku z pracami w dolnej części ul. Sikorskiego – wciąż do dyspozycji kierowców jest tylko jeden pas.

Za to wkrótce powinny zakończyć się problemy z przejazdem przez plac Magistracki w centrum Wałbrzycha, na którym od kilku tygodni prowadzone są w różnych miejscach prace poprawkowe w brukowanej nawierzchni. Powodują one konieczność częstych zmian w organizacji ruchu, dlatego kierowcy muszą zachowywać ostrożność przejeżdżając przez pl. Magistracki.

(RED)

 

Na ul. Strzegomskiej w Wałbrzychu prowadzony jest remont i miejscami ruch odbywa się wahadłowo.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej