Tygodnik DB2010

Seanse w Sokołowsku

Zapraszamy na inaugurację sezonu filmowego w Sokołowsku, która odbędzie się w sobotę, 15 czerwca, w Kinoteatrze Zdrowie o godzinie 18:00. Letnią reaktywację kina rozpocznie pokaz filmu „Maudie” w reżyserii Aisling Walsh.

– To ciepła opowieść o jednej z najważniejszych kanadyjskich malarek – Maud Lewis. Wybór filmu otwarcia okazał się być oczywistością ze względu na Bożennę Biskupską – wszechstronną artyskę, „matkę” Międzynarodowego Laboratorium Kultury z siedzibą w Sokołowsku – podkreśla Diana Dąbrowska, nowa kuratorka Kinoteatru Zdrowie w Sokołowsku. – Z tego względu już od godziny 15:00 zapraszamy na specjalne spotkanie z Bożenną Biskupską, połączone z kameralnym spacerem po Laboratorium Kultury. Będzie to doskonała okazja, by poznać stopień zaawansowania prac budowlanych poczynionych w dawnym Sanatorium dr Brehmera, a także by zaznajomić się z pełną ofertą działań kulturalnych przygotowanych na sezon letni 2019 przez Fundację InSitu realizującą wizję jej fundatorów. Bo oprócz reaktywacji KinoTeatru Zdrowie, Laboratorium Kultury to program rezydencji artystycznych i trzy festiwale – „perełki” na skalę światową.

Godzinowy rozkład jazdy: 15.00 – Specjalne spotkanie z Bożenną Biskupską połączone z oprowadzaniem (Sanatorium, Sala Multimedialna); 18.00 – otwarcie Kinoteatru „Zdrowie” w Sokołowsku; 18.20 – krótka niespodzianka filmowa dla widzów; 18.30 – pokaz filmu „Maudie” w reżyserii Aisling Walsh; 20.30 – Afterparty dla gości (Kinoteatr „Zdrowie”).

(JJ)

W Sokołowsku rozpoczyna się sezon filmowy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej