Tygodnik DB2010

Zmiany w ruchu w centrum Wałbrzycha

Budowa zachodniej obwodnicy Wałbrzycha nabiera tempa. Drogowcy rozpoczynają prace w centrum miasta.

– Realizujemy jedną z największych inwestycji w historii naszego miasta – obwodnicę Wałbrzycha i aby było lepiej, niestety przez jakiś czas musi być gorzej. W najbliższy weekend Budimex SA wprowadza tymczasową organizację ruchu w centrum Wałbrzycha. Projekt zakłada wyłączenie po jednej jezdni ulic Kolejowej i Sikorskiego oraz dwóch pasów ruchu na obu wlotach ulicy Wysockiego. Ponadto projekt zakłada wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Kolejowej w kierunku Golińska. a ruch w kierunku Wrocławia odbywał się będzie przez ulicę Chrobrego również zwężoną do jednego pasa ruchu. Na skrzyżowaniu ulic Mazowieckiej, Kolejowej i Chrobrego wprowadzone zostanie tymczasowe skrzyżowanie z ruchem okrężnym w celu zapewnienia możliwości jazdy w każdym kierunku – wyjaśnia Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Od kilku tygodni prace prowadzone są na pograniczu Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju. Przypomnijmy: w tym rejonie drogowcy zdecydowali się na wyłączenie po jednej jezdni ulic Szczawieńskiej i Długiej oraz na wyłączenie pasów ruchu na rondzie i na jezdni ulicy Łączyńskiego. Ulice Wyszyńskiego i Gałczyńskiego zastały zaślepione, a ulica Chopina jest dostępna wyłącznie dla komunikacji miejskiej i mieszkańców. Nie ma możliwości dojechania do nich od strony ronda przy Tesco. Objazd do Szczawna-Zdroju poprowadzony został przez ul. Szczawieńską (obwodnica Szczawna Zdroju). Autobusy linii nr 18 z Podzamcza w kierunku Szczawna-Zdroju jeżdżą ulicą Chopina. Trasa powrotna w kierunku Podzamcza wyznaczona została przez obwodnicę Szczawna-Zdroju.

– Przepraszam za utrudnienia i liczę na Państwa wyrozumiałość. Aby było zdecydowanie lepiej, przez chwilę będzie trudniej – dodaje Roman Szełemej.

(RED)

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej