Nie ma mocnych…

… na koszykarzyGórnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych w rozgrywkach grupy D II ligi koszykarzy! Beniaminek spod Chełmca we własnej hali pokonał BC Obra Kościan 77:63 i z kompletem zwycięstw prowadzi w rozgrywkach. W następnej kolejce wałbrzyszanie pauzują, a 8 listopada będą podejmowali Biofarm Basket Suchy Las.
Z ekipą Obry do Wałbrzycha zawitał Sławomir Nowak, który był współautorem ostatniego awansu wałbrzyszan do ekstraklasy. Najbardziej doświadczony gracz zespołu z Kościana nie był jednak w stanie zapobiec kolejnej porażce.
Mecz od mocnego uderzenia rozpoczął środkowy Piotr Niedźwiedzki, który zdobył 5 pierwszych punktów, a gdy po podaniu od Bartłomieja Józefowicza zza linii 6,75 m trafił Rafał Niesobski, Górnik prowadził 8:0. Goście pierwsze punkty zdobyli dopiero po upływie 2,5 min., a potem przez trzy minuty kolejne to wałbrzyszanie nie byli w stanie przeprowadzić skutecznego ataku, przez co zrobiło się zaledwie 12:11. Gospodarzy wyrwał z letargu kapitan Rafał Glapiński, który celną trójką przerwał strzelecki impas. Po nim zaczęli punktować także Marcin Rzeszowski i Daniel Iwański, co pozwoliło biało – niebieskim prowadzić po I kwarcie różnicą 5 pkt. W drugiej ćwiartce, po wyrównanym początku, konsekwentną grą Górnik zaczął budować przewagę, która przed długa przerwą osiągnęła poziom 14 oczek (43:29).
Po wznowieniu gry kolejna trójka Glapińskiego zwiększyła dystans do 17 pkt., ale po niej nastąpiły dwie minuty, w których żadnej z ekip znów ani razu nie udało się umieścić piłki w koszu. Gospodarzom niewiele pomogła przerwa na żądanie trenera Arkadiusza Chlebdy, bo skuteczniej punktujący rywale przed syreną kończącą III kwartę zdołali odrobić 9 oczek i na ostatnie 10 minut zespoły wyszły przy prowadzeniu wałbrzyszan 56:48. Jeśli jednak ktoś liczył na niespodziankę, to po 2 minutach gry od wznowienia ekipa lidera pozbawiła go złudzeń. Po punktach Iwańskiego, Niedźwiedzkiego i Niesobskiego było 62:48 i miejscowi kontrolowali grę i wynik. I choć przyjezdnym udało się po trójce A. Urbaniaka na 1,37 min. przed końcową syreną zbliżyć do rywali na dystans 7 oczek (70:63), to w ostatniej minucie zostali rozstrzelani przez Glapińskiego, Józefowicza oraz Iwańskiego, przez co mecz zakończył się wygraną Górnika 77:63.
– To był typowy mecz z gatunku lidera z ostatnim zespołem z tabeli, czyli taki, w którym trudno o pełną koncentrację, której nie sprzyjało także opóźnienie rozpoczęcia rywalizacji. Najlepiej podsumować to stwierdzeniem, że… mecz się odbył. Styl nie zachwycił, skuteczność też do poprawki, ale zwykło się mawiać, że zwycięzców się nie osądza i cieszymy się z piątej wygranej z rzędu – powiedział portalowi sport.db2010.pl Bartłomiej Józefowicz.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych – BC Obra Kościan 77:63 (22:17, 21:12, 13:19, 21:15)
Górnik: Niesobski 19 (4×3), Niedźwiedzki 14, Glapiński 13 (3×3), Iwański 9, Józefowicz 7 (1×3) oraz Rzeszowski 8, Myślak 4 (1×3), Borzemski 2, Suchodolski 1, B.Ratajczak, Kołaczyński.