Tygodnik DB2010

Pomagają hospicjum

16 czerwca o godz. 23:24:28 zakończy się aukcja charytatywna na rzecz hospicjum w Wałbrzychu. W portalu aukcyjnym Allegro można wylicytować samochód marki Polonez, podarowany przez Stację Demontażu Darwód w Wałbrzychu.

Licytacja samochodu jest kolejnym pomysłem wałbrzyskiej grupy Biegające Anioły Hospicjum, która kilka tygodni temu zorganizowała bieg sztafetowy Wałbrzych – Kołobrzeg.

– Grupa biegowa WawrzynTeam z Oleśnicy, Fitklub24 Wałbrzych oraz Piotr Kowzan zainicjowali akcję Biegające Anioły Hospicjum. 12 osób przebiegło w formie sztafety dystans 500 km w czasie 50 godz., a celem było zebranie 50 000 zł na rzecz wałbrzyskiego hospicjum. Nasz cel zrealizowaliśmy w stu procentach, nie tylko pod względem biegowym, ale także finansowym – mówi Jarosław Kowalczyk, jeden z uczestników biegu.

Do akcji wsparcia wałbrzyskiego hospicjum włączyła się także Stacja Demontażu Pojazdów Darwód S.C. R. Szkoła R. Plewka z ul. Sztygarskiej w Wałbrzychu.

– Chcąc wspomóc wałbrzyskie hospicjum oraz akcję Biegające Anioły Hospicjum, przekazaliśmy na licytację legendę polskich szos – Poloneza 1500. Auto miało tylko jednego właściciela – Szanownego Pana Henryka – rocznik 1940. Od 2007 roku stało nieużywane w garażu. W aucie nie były palone papierosy, a stan licznika to zaledwie 24 700 km! Ten model to wersja eksportowa, która ma miedzy innymi: czerwone lampki w drzwiach, regulację położenia kierownicy, naklejki w języku angielskim na elementach silnika i karoserii. Silnik 1500, skrzynia oczywiście czterobiegowa. Radio z epoki – Wiraż 5. Samochód pali, jeździ, przegląd zrobiony w maju, ubezpieczenie ma na pół roku. Po „wyrwaniu” go z garażu, w którym stał przeszło dekadę i uratowaniu przed kasacją, wymienione zostały świece, przewody zapłonowe, wydech, oleje, płyny oraz filtry. Rozruszane zostały zaciski hamulcowe. Wyprany został środek i dokładnie wyczyszczona karoseria. Zakonserwowane zostało podwozie oraz progi. Wyczyszczony został zbiornik paliwa oraz wymieniony pływak. Dokonano drobnej regulacji gaźnika. Nowy nabywca w pakiecie z autem otrzyma kostki na lusterka, pieska z pływającą głową oraz zapach-choinkę – oczywiście kokosową. W razie pytań można dzwonić pod numer 606 33 34 35. A jeśli nasz polonez nie jest Państwa marzeniem, a chcieliby Państwo pomóc hospicjum, zapraszamy na stronę zrzutka.pl pod adres https://zrzutka.pl/taaj73 – dodają Roman Szkoła i Robert Plewka.

Celem akcji jest zebranie środków finansowych na rzecz osób objętych pomocą wałbrzyskiego hospicjum. Środków nie tylko na stacjonarną opiekę nad nieuleczalnie chorymi, ale również na uśmierzanie ich bólu, niezbędne leki, wsparcie fizyczne, psychologiczne i duchowe dla chorych i ich rodzin. Sposoby zbierania funduszy: zbiórka internetowa na portalu zrzutka.pl, kwestowanie podczas Dni Wałbrzycha, na trasie biegu i podczas imprez poprzedzających bieg. Całość przekazanych przez darczyńców środków zasili konto wałbrzyskiego hospicjum.

(RED)

Trwa licytacja samochodu marki Polonez 1500, z której dochód zasili hospicjum w Wałbrzychu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej