Mateusz Janik wicemistrzem świata!

Wychowanek UKN Melafir Czarny Bór zdobył srebrny medal mistrzostw świata w biathlonie na rolkach. Mateusz Janik, który reprezentuje AZS AWF Wrocław, w biegu sprinterskim juniorów, uległ tylko z Tomasovi Vojikowi z Czech.
janik mateusz
Przypomnijmy, że trener Tomasz Sikora na mistrzostwa do Tjumenu w południowej Rosji zabrał kadrę w składzie: Krystyna Guzik (AZS AWF Katowice), Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko), Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław) i Rafał Penar (IKN Górnik Iwonicz Zdrój). Jedna z faworytek zawodów  – Krystyna Guzik – najbardziej utytułowana zawodniczka w historii mistrzostw świata w biathlonie na nartorolkach, która w latach 2006 – 2011 zdobyła trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal – nie zawiodła i w Rosji zdobyła kolejne złoto w biegu sprinterskim. Natomiast srebrny medal wywalczony przez Mateusza Janika jest największym sukcesem naszego zawodnika, który w niedzielę w biegu pościgowym zajął 13 miejsce (7 razy spudłował na strzelnicy…).